scorecardresearch.com Masallar Dizisi Kitap Seti (4 Kitap) ve Tüm Çocuk - Masal Kitapları Radikal Kitap'ta!
Masallar Dizisi Kitap Seti (4 Kitap)

Masallar Dizisi Kitap Seti (4 Kitap)

Yayınevi : OPTİMİST YAYINLARI

Tür : Çocuk - Masal

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.EVİMİZİN MASAL KİTABIEvimizin Masal Kitabı’nda herkesin bildiği, duyduğu ve öğrenmek istediği birçok ünlü masal yer alıyor. Grimm Kardeşler, Andersen, Straparola, Perrault gibi ünlü yazarların kaleme aldıkları masalların orijinal metinleri Renate Seelig’in hayal gücü kamçılayan illüstrasyonlarıyla okura sunuluyor. Bütün aile fertleri için okuması ve dinlemesi kolay bir masal hazinesi.

Kirpi Kral – Çizmeli Kedi – Mavi Sakal – Yorinde ile Yoringel – Ardıç Ağacının Öyküsü – Balıkçı ile karısı – Rapunzel – Beyaz Yılan – Ötüp Zıplayan Çayırkuşu – Kurbağa Kral ve Demir Haynrih – Korkuyu Tanımak Üzere Yola Çıkanın Masalı – Kurt ile Yedi Küçük Oğlak – On İki Kardeşin Hikâyesi – Serseri Takımı – Kız Kardeş ile Erkek Kardeş – Hensel ile Gretel – Kahraman Terzicik – Külkedisi – Sadık Uşak Yohannes – Pamuk Prenses – Doktor Çokbilmiş – Tatlı Bulamaç – Kar Teyze – Kırmızı Başlıklı Kız – Bremen Mızıkacıları – Ağıt Yakan Kemik – Üç Tel Saçı Olan Şeytan – Akıllı Elze – Kurul Sofram Kurul, Altın Saçan Eşek ve Çuvaldaki Sopa, Vaftiz Babası Ölüm - Uyuyan Güzel – Saman Çöpü – Şanslı Hans – Kaz Çobanı Prenses – Sepici – Tavşan ile Kirpi – Leylek Halife’nin Öyküsü – Büyük Klaus ile Küçük Klaus – Bezelye Tanesi Üstündeki Prenses – Çıplak Kral – Uçan Bavul

EN GÜZEL 1001 GECE MASALLARIEn güzel binbir gece masalları, en güzel resimleriyle birlikte.

“Bunun üzerine Şehrazat… masal anlatmaya başlamış. O kadar heyecanlı ve güzel masallar anlatmış ki… zamanın nasıl geçtiği anlaşılamamış… Bir masal biterken, bir sonrakine başlamış ve dışarıda şafak sökünceye kadar anlatmış da anlatmış… Ve böylece 1001 gece geçmiş…”

En Güzel 1001 Gece Masalları ünlü 1001 Gece Masalları’ndan “Şehrazat”, “Ali Baba ve Kırk Haramiler”, Eşek İle Öküzün Hikâyesi”, “Abanoz Ağacından At” ve “Şehrazat’a Ne Oldu?” gibi en sevilenleri derleyen Arnica Esterl’in yaptığı bir seçki. Kitabı çocuklardaki estetik duygusunu geliştirecek sanatsal özellikleri olan minyatür tarzıyla resimlendirmiş olan Olga Dugina, Madonna’nın bir kitabını da resimlemiş ve Harry Potter filmlerinin dekoratörleri arasında.

EZOP'TAN GÜNÜMÜZE HAYVAN ÖYKÜLERİEzop, Tolstoy, Kafka, Leonardo da Vinci, Novalis ve la Fontaine gibi ünlü yazarlardan ve halk öykülerinden derlenmiş 50 fabl.

En güzel geleneksel hayvan öyküleriyle, çağdaş yazarların şahane öykü ve şiirleri bir arada. Hayvan öykülerinin bilgelik dolu ve nükteli anlatımlarında insana tutulan eşsiz bir ayna. Bütün aile için asla eskimeyecek bir temel yapıt. İllüstratör Silke Lefler bu kitapla 2004 yılında Avusturya’da En Güzel Çocuk Kitabı Ödülü’nü aldı

NAZLI, DOST VE DİĞERLERİGerçek hayatta karşılaştığımız pek çok insani durumu eğlenceli bir dille ele alan modern hayvan öyküleri.

Kıvırcık’ın densizliği, köpek Dost’un evini kaleye dönüştürmesi, ördek Asparagas Ela’nın gazeteciliği, kendini beğenmiş tavuskuşu Ebruli’nin harika deneyimi, sanat eseri sevmenin püf noktası midye Hasret’in yaşamı pahasına neleri göze aldığı ve başka ilginç öyküler…

Çocuklara üzerinde düşünüp konuşma fırsatı sağlayan bir kitap.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963