scorecardresearch.com Masal Diyarı ve Tüm Çocuk - Masal Kitapları Radikal Kitap'ta!
Masal Diyarı

Masal Diyarı

Yazar : Dilan Kalkan

Sayfa Sayısı : 336

Yayınevi : YAKAMOZ YAYINLARI

Tür : Çocuk - Masal

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • # Keloğlan Ve Kuyudaki Dev# Tembel Kız# Kuyruksuz Tilki# Kıymetli Tuz# İyi Yürekli Eşek# Kaz Yollasam Yolar Mısın?# Keloğlanın Tuz Ölçeği# Define Arayan Adam# Kurbağa Prens# Bremen Mızıkacıları# Sihirli Fasulye# Rapunzel# Güzel Ve Çirkin# Çizmeli Kedi# Kırmızı Başlıklı Kız# Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler# Uyuyan Güzel# Çirkin Ördek Yavrusu# Külkedisi# Hansel İle Gretel# Sevgi Ağacı# Çiçeksiz Ova# Uçan Terlik# Kurt İle Tilki# Yoksul Oduncu# Canavarlar Ülkesi# Bülbül İle Hükümdar# En Değerli Hazine# Kibritçi Kız# Mavi Fener# Maymun Peri# Kötü Kalpli Büyücü# Katı Yürekli Zengin# Vadideki Nine# Herkes Aslına Çeker# Yoksul Çocuk Ve Dilenci# Yalancı Kedi# Üç Noel Güvercini# Serçeyle Dört Yavrusu# Kurt Çobanlık Yaparsa# Dünya Güzeli Kız Ve İmparator# Karga Peri# Kötü Kalpli Büyücü# Öğrenci Ve Kralın Kızı# Sombalığı Ve Ayı# Küçük Deniz Kızı# Keloğlan Ve Sihirli Tas# Fareli Köyün Kavalcısı# Uçan Samba Ve Mapi# Üç Kafadar# Akbabaların Umudu ve diğerleri...
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963