scorecardresearch.com Küçük Hanımlara Müzikli Masal Keyfi (8 Kitap + 2 Cd + Günlük) ve Tüm Çocuk - Masal Kitapları Radikal Kitap'ta!
Küçük Hanımlara Müzikli Masal Keyfi (8 Kitap + 2 Cd + Günlük)

Küçük Hanımlara Müzikli Masal Keyfi (8 Kitap + 2 Cd + Günlük)

Yazar : DEMİRHAN KADIOĞLU

Yayınevi : HEPSİ ÇOCUK YAYINLARI

Tür : Çocuk - Masal

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


"küçük hanımlara müzikli masal keyfi" kitapları yazar Demirhan KADIOĞLU tarafından kaleme alındı.
Uzman Psikolojik Danışman Salim KÖSE tarafından metinleri incelendi.
Seslendirme Sanatçısı Pelin BAYRAK, müzik eşliğinde seslendirdi.
Asırlar öncesinden bize uzanan masalların çocuklar üzerindeki etkileri araştırılmış, masal dinleyen ve okuyan çocukların aşağıdaki özelliklere sahip olduğu anlaşılmıştır:
     • Konuşmaları güzelleşir.     
• İyi bir dinleyici olurlar.
     • Daha düzgün cümleler kurarak konuşurlar.     
• Yorumlama ve düşünme yetenekleri gelişir.
     • Kelime dağarcıkları geniş olur.    
  • Taklit edebilme özellikleri gelişir.
     • Jest ve mimikleri yerinde kullanırlar.   
   • Mutluluğu ve sevmenin değerini bilirler.
     • Ses tonunun etkisinden yararlanmayı bilirler.  
    • Kitap okumayı severler.
hepsiçocuk Yayınevi''ni kız  çocukların gelişimini ve aile çocuk ilişkisini dikkate alarak; sorular ve faklı anlatım tarzıyla hazırladıkları bu eserden dolayı tebrik eder, bütün anne-babalara ve eğitimcilere tavsiye ederim.
Uzman Psikolojik Danışman Salim KÖSE

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963