scorecardresearch.com Anadolu’dan Esintiler Serisi 2 - Sarı Çayıra Yolculuk ve Tüm Çocuk - Masal Kitapları Radikal Kitap'ta!
Anadolu’dan Esintiler Serisi 2 - Sarı Çayıra Yolculuk

Anadolu’dan Esintiler Serisi 2 - Sarı Çayıra Yolculuk

Yazar : Kalender Yıldız

Sayfa Sayısı : 64

Yayınevi : MUŞTU YAYINLARI

Tür : Çocuk - Masal

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Ne anlatıyor?
Bir grup toy kekliğin Sarı Çayır adlı bir mekâna yaptıkları tehlikeli ve maceralı yolculuk anlatılıyor…
Bu mekâna gitmek toy kekliklerin en büyük arzusudur. Oranın hayali ile yatar kalkar bütün toy keklikler. Bu arzuyla tehlikeli bir yolculuk başlar, zirvelerin amansız engellerini bir bir aşmak zorundadırlar. Uçsuz bucaksız dağlarda kaybolma, karda, ayazda donma, tipi de boranda hayatını kaybetme gibi bir birçok ihtimal onları beklemektedir. En önemlisi de en büyük düşmanları olan şahine yakalanmamaları gerekmektedir. Heyecanla ümitle başlayan yolculuk, sanıldığı kadar kolay olmayaktır... Bu uzun ve tehlikeli yolculuk anlatılıyor bu eserde…Bakalım kaç keklik hedefe ulaşabilecek…
Niçin okunur?
İstişarenin önemini anlamak, büyüklerin sözlerinden çıkmamak, gereksiz maceralara yelken açmamak, arkadaşlarını zor durumlarında yalnız bırakmamak, en zor anda bile ümitsizliği kapılmamak gibi birçok evrensel değeri anlamak için…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963