scorecardresearch.com Zagor Özel Seri Sayı: 17 Fidye ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Zagor Özel Seri Sayı: 17 Fidye

Zagor Özel Seri Sayı: 17 Fidye

Yazar : Gallieno Ferri

Sayfa Sayısı : 98

Yayınevi : Lal Kitap

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Sevgili okurlar, Geçen sayımızda başlayıp, bu sayıda devam eden öyküyü kağıda geçiren Michele Pepe´den bahsetmek istiyoruz sizlere. Özellikle eski Zagor okurlarının yani Ferri ve Donatel-li çizimlerine alışık olanların kolayca benimseyeceği Pepe, kahramanımızın 24 sayısına katkıda bulunmuş bir çizer. Tay ve devamı olan Ecem Yayınları´ndan çıkan Zagor maceralarından çizgilerini hatırladığımız Pepe, yayınevimizin çıkardığı Zagor serilerinde ilk kez geçen sayımızda karşımıza çıkmıştı. Ancak Pepe yayınlarımızın genelini takip eden okurlarımız için tanıdık bir isim, Martin Myste-re´in ilk sayısı olan "Karın-deşen Jack´in Dönüşü" adlı macerayı Pepe, Coppola ile beraber resimlemişti. Çalışma hayatına muhasebeci olarak başlayan Pepe, çizgi roman çizerliğine 1976 yılında, 36 yaşındayken başladı, ilk resimlediği öyküler kısa savaş öyküleriydi. Daha sonra amerikan TV dizilerinden esinlenen ve kahramanları hayvanlardan oluşan "Fury" serilerini çizdi, italya´da çalışmalarını sürdürürken, kısa bir süre ingilizler için "Svvord of Justice"i (Adaletin Kılıcı) hazırladı. 80´lerin başında Bonelli´de art direktör olarak çalışmaya başladı. Pepe Bonelli´de Zagor dışında, iki adet Martin Mystere ve bir adet de Mister NO sayısını resimlemişti. Ne yazık ki Pepe de 6 Temmuz 1 997 yılında daha 51 yaşındayken hayatını kaybederek Donatelli ve Bignotti´nin yaptığı gibi biz Zagor severleri yetim bıraktı. Keyifli okumalar. (Kitabın İçinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963