scorecardresearch.com Zagor Klasik Maceralar Dizisi Sayı: 7 Kızılderili Toprakları - Canlılar Cehennemi - Zagor'un Öfkesi ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Zagor Klasik Maceralar Dizisi Sayı: 7 Kızılderili Toprakları - Canlılar Cehennemi - Zagor'un Öfkesi

Zagor Klasik Maceralar Dizisi Sayı: 7 Kızılderili Toprakları - Canlılar Cehennemi - Zagor'un Öfkesi

Yazar : Giovanni Luigi Bonelli

Sayfa Sayısı : 386

Yayınevi : Lal Kitap

Tür : Çizgi Roman

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Kızılderili Toprakları Genç bir adam kızılderili topraklarındaki efsanevi hazineyi bulmak için Zagor´dan kendisine rehberlik etmesini isterse de, Uronilerin buna tepki göstereceğini bilen kahramanımız bu teklifi geri çevirir. -İstemeden konuşmalarınızın bir bölümüne kulak misafiri olduk... -...bunun üzerine haller ve ben, bu gencin bize ihtiyacı var, dedik! -Sadece gelelim... Biz Darkwood ormanını avucumuzun içi gibi biliriz ve size kılavuzluk edebiliriz... Canlılar Cehennemi Zagor, Olası bir Kızılderili ayaklanmasını önlemek için Albay Clark´ı Naskapı kampına götürmek zorundadır, fakat silah kaçakçıları onu durdurmak için her yolu denerler birharabede kıstırılan Zagor, Çiko ve Albay Clark iğrenç bir şantajla karşı karşıyadırlar. Haydutlar Albayı rehin almak isterler... Zagor´un Öfkesi Hellgate hapishanesinden kaçan Zagor, haksız yere suçlandığı kanlı soygun olayının gerçek faillerini bulacağını öne sürmektedir. Bu amaçla kurduğu tuzak meyvelerini vermek üzeredir. (Kitabın İçinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963