scorecardresearch.com Zagor Klasik Maceralar Dizisi Sayı: 44 ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Zagor Klasik Maceralar Dizisi Sayı: 44

Zagor Klasik Maceralar Dizisi Sayı: 44

Yazar : Guido Nolitta

Sayfa Sayısı : 386

Yayınevi : Lal Kitap

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Hesaplaşma Zagor ve arkadaşları, İngiliz bölgesine girmek için yaptıkları ölümcül bir yolculuktan sonra Britanya donanmasına ait gizli bir üsse ulaşırlar ve "Destroyer"ı ele geçirirler. Ardından zırhlı bir geminin güçlü topları Superior gölünün kıyısındaki köyü yerle bir ederler... Kalede Yangın Zagor ile Çiko, Darkwood yakınındaki Wheeling kasabasına giderler. Çiko ahırda cisimlerin havada kendi kendilerine uçtuğunu görür ama Zagor ona inanmaz. Ardından şerif esrarengiz bir biçimde öldürülür ve banka görünmez biri tarafından soyulur... Yenilmez Adam Profesör Verybad, görünmezlik serumu keşfeder ama hapishaneden kaçan bir haydut serumdan bir miktar ele geçirmiştir. Zagor, Profesör Verybad´in görünmezlik serumunu ele geçiren Haydut Jim Kelly´nin yakalanmasında orduya yardım etse de, sonradan subayların serumu bir silah olarak kullanmak istediklerini öğrenince profesörün laboratuvarını imha eder... Kayıp Kabile Munseelerin şefi Miwok,Zagor´dan yardım ister. Bunun üzerine Baltalı İlah dost kabilenin yaşadığı Catskill dağlarına gider ve burada eski tanıdığı mühendis Robson´un inşa ettiği bir demiryolu hattıyla karşılaşır. (Kitabın İçinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963