scorecardresearch.com Zagor Klasik Maceralar Dizisi 17 Mohikan Jack / İntihar Hücumu / Gizli Servis / İnfaz ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Zagor Klasik Maceralar Dizisi 17 Mohikan Jack / İntihar Hücumu / Gizli Servis / İnfaz

Zagor Klasik Maceralar Dizisi 17 Mohikan Jack / İntihar Hücumu / Gizli Servis / İnfaz

Yazar : Guido Nolitta

Sayfa Sayısı : 386

Yayınevi : Lal Kitap

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Mohican Jack - Liberty Kalesi´ne gitmekte olan zagor ve Çiko, yolculuk sırasında Mohicaların saldırısına uğramış iki kulübeye rastlarlar, her iki olay yerinde de cesetlerin yakınında "Mohican Jack" yazısı vardır. - Doğru yönde gittiğimize emin misin? - Bu konuda istediğin bahse girmeye hazırım Çiko! - Buralara daha önce en az beş, altı kere gelmiştim... Bir kez geçtiğim bir yeri kolay kolay unutmam! - Sana dememişmiydim?.. İşte Walpole´un Kulübesi... Neyse ki hâlâ sapasağlam! - Ne mutlu ona... Benimse her yerim dökülüyor! İntihar Hücumu - "Mohican Jack" takma adlı fanatik bir gazeteci, kendisini kuzeydeki kabilelerin lideri ilan eder... Gerçekleştirdiği bir dizi katliamdan sonra Liberty kalesine umutsuzca bir saldırıya hazırlanmaktadır. Bundaki tek amacı, Dünya kamuoyunun dkkatini Amerika kızılderililerinin sorununa çekmektir. - Şafağın ilk ışıkları önce ufku aydınlattı, sonra liberty kalesinin bulunduğu bölgeyi... - Her iki cephede de savaşa katılacak olanlar çapışmaya hazırlanıyorlardı. Kaledeki askerler silahlarının yanında yerlerini alırlarken... Gizli Servis - Zagor ile Çiko, "Two Fingers Lake" bölgesine gitmek isteyen genç ingilizlere rehberlik etmektedirler. Fakat yolculuk sırasında içlerinden Roddy adındaki genç bir kaza geçirir ve yürüyemez duruma gelir. - Yalnız bir şeyi unutuyorsunuz... Burada işten çok daha önemli bir şey söz konusu... Bir insanın hayatı! - Bu delikanlı tehlieyi atlatıncaya kadar buradan bir yere kımıldamayacağız. - Galiba başka bir çözüm daha var... - Roddy´i iyice tedavi ettikten sonra yeterli yiyecekle birlikte burada bırakırız... Kendisi düzelince sonradan buluşma yerine gelebilir! - Deli misin?.. Onu bu haldeyken yalnız başına bırakmak, ölüm fermanını imzalamaktan farksız! İnfaz - Zagor, küçük bir ordu kuran bir grup tutucu İngiliz´in elinde tutsaktır... - Ha ha ha!.. Blue Water´daki askerlerin çoğu üniformalarını, kafa derilerini ve hayatlarını bize hediye ettiler! - Sizi yeniden gördüğüme seviniyorum, Albay... Her şey yolunda mı? - Öyle Diyebilirim! - Amerikalıları hazırlıksız yakaladık ve bunun sonucu olarak pek az kayıp verdik... Yirmi beş ölü yankiye karşılık bizden sadece dört kişi öldü! - Düşman kalesi artık tamamen bir enkaz yığınından ibaret... Bizse bu savaştan her türden bir sürü malzemeyle döndük! (Kitabın İçinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963