scorecardresearch.com Yeni Zagor Sayı: 68 Yüzdeki Maske ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yeni Zagor Sayı: 68 Yüzdeki Maske

Yeni Zagor Sayı: 68 Yüzdeki Maske

Yazar : Ottavio De Angelis

Sayfa Sayısı : 98

Yayınevi : Lal Kitap

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Zagor ile Çiko, wolf kalesine gitmekte olan deri yüklü bir teknenin mürettebatına katılırlar. Kale aynı zamanda yaşlı Mckean´in deri şirketinin merkezidir. Mckean´in, delaware şefi waubuno ve onun kardeşi milton (Misyoner tüniği Giyen garip bir kızılderili) ile kan bağı vardır. Tekne, rakip bir ingiliz firmasının emrindeki bir Assiniboin çetesinin saldırısına uğrar. Saldırıdan kurtulan zagor, Bill ve daha birkaç kişi kızılderilileri takip edip derileri geri alırlar. Geri dönerlerken yolda yüzü maskeli bir şamana rastlarlar, şaman, Bill´in geleceğini okur ve ona ilerde Wolf kalesinin tek patronu olacağını söyler, kaleye dönünce Mckean, Bill´i ortağı ilan eder ve Waubuno´ya da mirasından pay vaad eder Bill´in karısı Martha, Mckean´i öldürüp suçu delawarelerin üstüne atması için kocasını teşvik eder. Waubuno kaçar, kızılderilileri savunan Zagor ile Çiko da nehre atlayarak kaçmak zorunda kalırlar... - Wolf kalesinin yakınından geçen Jessup nehrinde... - Buradayım, Zagor! - Kıyıya doğru yüzmeye çalış... Ben arkandayı... - Deniyorum (Kitabın içinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963