scorecardresearch.com Yeni Atlantis Martin Mystere Cilt: 3 İmkansızlıklar Dedektifi ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yeni Atlantis Martin Mystere Cilt: 3 İmkansızlıklar Dedektifi

Yeni Atlantis Martin Mystere Cilt: 3 İmkansızlıklar Dedektifi

Yazar : Alfredo Castelli

Sayfa Sayısı : 294

Yayınevi : Lal Kitap

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Aile İşleri Martin Mystere güzel sanatlarda okuyan İtalyan öğrenci Lucia Bianchi ile tanışır.. Genç kız Jefferson College (Newyork) kütüphanesinde, XV. asırda Floransa´da ressam Paulo Uccello tarafından yaptırılmış "Tricordo" adı verilen bir aletin projelerini bulmuştur. Bu keşfe merak duyan Martin evrakları incelemek ister, ama bu aletle ilgili tüm araştırmaları iki karanlık adam tarafından adım adım izlenmektedir. Adamlar Lucia´nın akademisinde görevli doçent Pinelli hesabına çalışmaktadırlar... Martin araştırmalarına Floransa´da devam etmek ister... Yanına Lucia ve Java´yı alarak orada bulunan başka bir kopyanın peşine düşer... Aynı anda Pinelli´nin adamları tarafından da izlenmektedirler. Pinelli´nin niyeti ise onların keşfini ele geçirmektir... XV. yüzyılda çizilmiş planları adım adım izleyen Martin ve arkadaşları aleti yeniden inşa ederler ve hemen bunun, ressamın "San Romano Savaşı" adlı tablosunun üç panosu için tasarlanmış olduğunu görürler. Aletin ortasındaki koltuğa oturan Martin aleti çalıştırınca birden kendini başka bir dünyada bulur.. San Romano savaşının ortasında!.. (Kitabın İçinden) Doktor Mystere Martin Mystere, daha önce varlığından bile haberdar olmadığı yaşlı bir akrabasını ziyaret etmek için İngiltere´ye gider Paul Mystere, büyük dedesinin küçük kardeşidir. Olduğundan genç gösteren büyük amca, Martin´e ilginç buharlı bir taşıt gösterir. Bu taşıt, Martin´in macerayı çok seven atalarından birine aittir. Ama Paul Mystere aile geçmişi hakkında detaylı bilgi vermek istemez... (Kitabın İçinden) Dövmedeki Ruh Güney Sibirya 1996... - Başardım... - Çok zor... Zor oldu... - Ama artık o benim!... - İşte! Kesinlikle korunmalılar! - Çok zaman geçti, ama buz, onları korumuş... - Tamam... - Şimdi yapılacak tek iş mezarın girişini kapatmak... - Kimse bir şey fark etmemeli... - Hiç kimse... - Yoruldum... Yeniden oraya girmek gerçekten zordu... - Ama önemi yok. Benim görevim bitmek üzere, efendimin isteği gerçekleşecek... - Haydi güzelim!... - Eminim denizin ötesini gören adam gelecek... O zaman görevim tamamlanacak... (Kitabın İçinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963