scorecardresearch.com Tuhaf Öyküler 1 ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tuhaf Öyküler 1

Tuhaf Öyküler 1

Yazar : Galip Tekin

Sayfa Sayısı : 117

Yayınevi : Mürekkep Basın Yayın

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Usta çizgi romancı Galip Tekin´in ilk kitabı Tuhaf Öyküler 1 çıktı. (Tanıtım Bülteninden)Türkiye’de yerli çizgi romanın klasik isimleri içinde ilk sıralarda yer alır Galip Tekin ismi. Bilhassa 80’li yıllarda rüştünü ispatlayan Tekin o günden beri Türkiye’nin en önemli haftalık mizah dergilerinde yer almıştır. Kendine has çizgi stili ile dergilerdeki diğer çizgi roman ve bantların grafik yapısından ayrılan, daha kreatif ve stilize çizim çalışmalarıyla isminden söz ettiren Tekin “garip” dünyalarla ve olaylarla tanıştırmıştı bizleri. Bilimkurgu ya da korku filmlerine taş çıkaran maceraları bugün bile aklımızdadır. Daha önce başka “klasik” Türk çizgi romanlarını yayımlayan Mürekkep Yayınları, ustanın hafızalara kazınan 12 öyküsünü bir albümde toplamış. Efsanevi Nihayet Çıkmazı ile başlayan albüm, Moby Dick, Trio, Kurt, Satılmışlar gibi Tekin klasiklerine uğrayıp Daşdan Kalp ile son buluyor. Albümün sonunda yer alan eklerde yer alan Galip Tekin’in eskizleri, Kutsi Akıllı’nın onun hakkındaki kapsamlı makalesi ve Levent Cantek’in hazırladığı Galip Tekin Sözlüğü ise albümü daha da zenginleştiriyor. Bilimkurgunun haricinde kimi efsane ve dinî hikâyeleri de yeniden yorumlayan Galip Tekin’in “taraması” bol çizimleri ve maceralarından önemli bir toplama…

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963