scorecardresearch.com Tex Süper Cilt: 12 Zombilerin Gecesi / Kayalık Dağlarda Fırtına / Silahlı Koruma / Elmas Peşinde ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tex Süper Cilt: 12 Zombilerin Gecesi / Kayalık Dağlarda Fırtına / Silahlı Koruma / Elmas Peşinde

Tex Süper Cilt: 12 Zombilerin Gecesi / Kayalık Dağlarda Fırtına / Silahlı Koruma / Elmas Peşinde

Yazar : Giovanni Luigi Bonelli

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : Oğlak Yayıncılık

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Zombilerin Gecesi New Orleans´ta iktidarı ele geçirmek isteyen bir suç şebekesinin işlediği bütün cinayetlerin ve çevirdiği kirli işlerin arkasında Kara Kaplan vardır... Teks ve arkadaşları, Şerif Nat Mackennet´in de yardımıylasuçluların izini bulmak üzereyken, Vudu müritlerinin kurduğu tuzağa düşerler... Teks ve Carson artık korkunç düşmanlarının elindedir. Kayalık Dağlarda Fırtına Bir garnizondaki askerlerin maaşlarınını taşındığı ve Central Pasific Demiryolu şirketinden mühendis Castleman2ın da yolculuk ettiği 809 numaralı tren, Lennox adındaki kanun kaçağı ve çetesi tarafından, Nevada´daki Kayalık Dağlar´da kapalı bir demiryolu hattına sokulur. Silahlı Koruma Meksika... Fırtınalı Bir gecede Chıhuahua Mezarlığı... - Haydi, acele Edin! - Ne durumdayız? - Az kalmış olmalı!... - Tabut yeterince ortaya çıktı... Kapağını açmak için şu levyeyi kullanın! Elmas Peşinde Teks´in eskiden tanıdğı Albay Olivera, ölü numarası yaparak hapisten firar eder ve suç ortağının elmaslarını ele geçirdikten sonra ülkeden kaçmaya karar verir. (Kitap İçinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963