scorecardresearch.com Tex Sayı: 7 Kayıp Pueblo! ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tex Sayı: 7 Kayıp Pueblo!

Tex Sayı: 7 Kayıp Pueblo!

Yazar : Claudio Nizzi

Sayfa Sayısı : 240

Yayınevi : Oğlak Yayıncılık

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İtiraf ediyorum: Ben, sık sık fikir değiştiren, karaktersiz bir adamım. Guido Buzelli imzalı ilk Özel Albüm´ün ardından yayımlanan ikinci albüme yazdığım önsözde, bu dizi hakkında aldığım temel prensip kararından söz etmiş ("...Amaç, büyük sanatçılardan, Teks Willer´e çizimleriyle can vermelerini sağlamak ve dünyanın pek çok yerinde tanınıp sevilen kahramanımızı farklı yorumlarla okurlarımıza sunmak.") ve Alberto Giolitti´nin çizdiği ikinci albüm, "Kanunsuz Topraklar"da bu kararımı uygulamaya sürdürmüştüm. Ama hemen ardından, 1990 yılında, unutulmaz Aurelio Galleppini, Gece Kartalı´na ithaf edilen özel albümlerden bir tanesini de kendisinin çizmek istediğini söylediğinde ona hayır diyememiştim. Büyük sanatçının olağanüstü gayreti ve sergilediği muazzam çalışma azmi sonucunda, ortaya "Yılan İşareti" adlı Özel Albüm çıkmıştı. Aldığım kararı hiçe saymıştım ama sonucun siz sevgili okurlarımızı memnun etmesi yüreğime su serpmişti. Galep´in ardından, Teks çizerleri kadrosuna dahil olmayan, "dışarıdan" sanatçıların imzasını taşıyan üç albüm, Sergio Zaniboni´nin "Kızgın Kurşun"u, Victor De La Fuente´nin "Arizona Alevler İçinde"si ve Jose Ortiz´in "Büyük Soygun"u yayımlandı. Bir akşam, Siena yakınlarındaki bir lokantada, birkaç kadeh şarap eşliğinde yenilen o yemek olmasaydı dizi böyle sürüp gidecekti. O gece, Judok adlı bilimkurgu çizgi romanının çizimlerini üstlendiği 1966 yılından beri yayınevimize değerli katkılarda bulunan eski dostum ve çok değerli çalışma arkadaşım Giovanni Ticci, önemli bir soru sormuş ve "Ben de geleyim mi?" demişti bana. Özel Albüm dizisindeki diğer çizerlerin adlarını saydıktan sonra sorduğu bu soruyla, seçkin adların arasına kendisinin de katılıp katılamayacağını öğrenmek istiyordu Ticci. Onun bu sorusunu, Enzo Jannacci´nin ünlü şarkısıyla ("Olmaz, sen kal!") cevaplamam gerekiyordu belki ama o an büyük bir coşkuyla, "Olur, sen de gel!" demek geldi içimden. Ve dedim de. Her şeyden önce Ticci, son derece saygın bir çizerdi ve aynı zamanda yayınevimizin en sevilen sanatçılarının başında geliyordu. (Kitabın İçinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963