scorecardresearch.com Tex Büyük Entrika ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tex Büyük Entrika

Tex Büyük Entrika

Yazar : Giovanni Luigi Bonelli

Sayfa Sayısı : 521

Yayınevi : Oğlak Yayıncılık

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Hatırlayacağınız gibi, Efsanevi Maceralar dizisinin daha önceki üç albümünde belli bir tema yada çizer temel alınarak bir araya getirilmiş en az iki macera yer alıyordu. Bu albümde durum farklı. 511 sayfa süren ve şimdiye dek yayımlanmış en uzun maceralardan biri olan "Büyük Entrika", ikinci Efsanevi Teks macareları´nı başlı başına kapladı. Orijinal aylık dizide her sayının son sayfasındaki son bant geçen bölümün kısa bir özetine ayrılmıştı. Bu bölümleri çıkardığımızda meydana gelen boşluğu, maceraların orijinal kapaklarıyla doldurmayı uygun gördük. Türkiye´de Süper Teks fasiküllerinin 15 Ocak 1973 tarihli 137. sayısında başlayıp 26 Mart 1973 tarihli 147. sayısında sona eren ve baştan sona aynı adla, "Büyük Entrika" adıyla yayımlanan bu macera, İtalya´daki aylık albümlerde, sırasıyla, "Büyük Entrika" (141), "Kanun Namına" (142), "Ölüm Hücresinde" (143), "Mohaveler" (144) ve "Darağacının Gölgesi" (145) adlı bölüm başlıklarıyla yayımlanmıştı. Kendi albümümüze, 142. sayının kapağını seçip geri kalan sayıların kapaklarını iç sayfalarımıza taşıdık. Efsane sürüyor... (Kitabın İçinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963