scorecardresearch.com Tex Altın Seri Sayı : 44 Cüretkar Bir Soygun ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tex Altın Seri Sayı : 44 Cüretkar Bir Soygun

Tex Altın Seri Sayı : 44 Cüretkar Bir Soygun

Yazar : Giovanni Luigi Bonelli

Sayfa Sayısı : 128

Yayınevi : Oğlak Yayıncılık

Tür : Çizgi Roman

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Teks ve Tiger Jack, Medina dükü ve arkadaşlarının yardımıyla, kayıp altın şehirde kara prens´e karşı bir isyan hazırlar. Ama prens düşmanlarına karşı saldırıya geçer. -Unutmayın, Herreira!.. Esir istemiyorum!.. Elinde silah olan herkes kılıçtan geçirilecek. Bu Emre Kont Monterey ve dostları da dahildir. -Emrinizi zevkle uygulayacağım altesleri. Markiz ve yanındaki iki kişi dışarı çıkınca, kara prens derin düşünceye daldı. Birkaç dakika sonra sadık soytarı Angel sessizliği bozdu... -Herreira´ya çok büyük sorumluluk verdiniz prensim. -Ne demek istiyorsun, Angel? -Herreira hırslı biri. Asilerle birlikte kendi düşmanlarını da öldürecektir. Bir süre sonra gölgesi tahtınıza düşer. -O kadar ileri gidemez, Angel!.. Herreira benim gücümü tehdit edecek yapıda biri değil. -Saraydaki Herreira bunu yapamazdı ama altın şehrin kara askerlerinin komuıtanı buna cesaret eder. -Hah!.. Askerler büyük şeflerinden önce bana sadıktır... Unuttun mu? (İçerikten)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963