scorecardresearch.com Street Soul ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Street Soul

Street Soul

Yazar : Tunç Dindaş

Sayfa Sayısı : 139

Yayınevi : Marmara Çizgi

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Dünya graffiti tarihinde Türkiye´deki durum pek bilinmez. Çünkü Türkiye´deki sokak sanatları hakkında pek fazla kitap yayınlanmamıştır. Birkaç dergi dışında neredeyse Türkiye´deki graffiti piyasası hakkında kimse bir şey yayınlamamıştır. 90´ların ortalarından beri Türkiye´nin neredeyse birçok ilinde graffiti yavaş yavaş bir salgın gibi yayılmaya başlamıştı. Bu dönemden sonra aslında birçok dünyaca ünlü ´writer´ ya da ´street art´ sanatçısı çoğunlukla İstanbul´a gelip birçok çalışma yaptı. Bu kitapta Türkiye´nin neredeyse her yerinden ´writer´lar dışında, hiç bir yerde basılmamış ünlü yabancı sanatçıların çalışmalarını bulabilirsiniz. Bu sanatçılar arasındda; Above, Bates, Kripoe, Bros, Fumst, Space Invader, Obey Giant, L´Atlas, Rusl, Cowboy69, Poker, Bandit 77 gibi isimler de mevcut. Bu kitap yakın dönem Türkiye´de yapılan birçok sokak eserinin belgesel dökümantasyonu olması için hazırlanmıştır. Bu elinizde tuttuğunuz kitap sizi Türkiye´nin dört bir köşesine götürecek ve size belki de daha önce hiçbir yerde görmediğiniz duvarları gösterecek. As a result of not having many books published about street arts, the situation in Turkey is not known very much in World´s Graffiti History. Apart from a few magazines, it is almost no one that has published something about the graffiti society in Turkey. Since the mid-90s, graffiti slowly began to spread like an epidemic, nearly in many cities of Turkey. Actually after this period, many world-famous writers or street art artists mostly came to Istanbul and worked out. In this book you will be able to find put the unpublished works of famous foreign artists except the writers from alla over Turkey. Among these artists, names like bove, Bates, Kripoe, Bros, Fumst, Space Invader, Obey Giant, L´Atlas, Rusl, Cowboy69, Poker, Bandit 77 are also existing. This book was prepared to be a document of many street art pieces that has been painted recently. This book that you are holding in your hands right now, will take you to the every point of Turkey and will perhaps show you the walls that you have never seen before. (Arka Kapak)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963