scorecardresearch.com Sherlock Holmes – Baskerville Laneti ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sherlock Holmes – Baskerville Laneti

Sherlock Holmes – Baskerville Laneti

Yazar : Arthur Conan Doyle

Sayfa Sayısı : 136

Yayınevi : NTV YAYINLARI

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bütün bunların anlamı nedir, Holmes?”

Aşınmış bir baston; gözden kaçmış bir aile portresi; firari bir katil ve bir hayalet köpek üzerine kurulu eski bir lanet... Müthiş dedektif Sherlock Holmes bu en meşhur davasının ardındaki esrarı çözebilmek için tüm becerisine ve sadık dostu
Dr. Watson''ın güvenilir desteğine ihtiyaç duyuyor..
“Cinayet bu, Watson!”

Polisiyenin klasik dedektifleri NTV Yayınları’nda...

SHERLOCK HOLMES

BASKERVILLE LANETİ
Polisiye türünün gelişmesinde önemli rol oynayan iki usta yazar, Agatha Christie ve Conan Doyle NTV Yayınları’nda. Eserleri yıllardır çeşitli mecralara uygulanan Christie ve Doyle şimdi de çizgi romanda.

NTV Yayınları’nın yeni serisi ÇİZGİ ROMAN POLİSİYE KLASİKLERİ iki büyük yazarın, Agatha Christie ile Conan Doyle’un eserleriyle başlıyor. Serinin ilk kitabı Doyle’un BASKERVILLE LANETİ, başrolde ise unutulmaz dedektif SHERLOCK HOLMES var...

Sir Arthur Conan Doyle, SHERLOCK HOLMES''u yaratırken Edinburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki eski hocası Joseph Bell''den esinlendi. Bell''in titiz çıkarımları ve nesnel analizleri, bir "göz uzmanı" olarak Dr. Conan Doyle''un kendi meslek hayatında da önemli bir etkiye sahip olmuştu. Bell ne kadar ciddiyse o kadar cana yakın olan Watson adındaki hekim ise Holmes''un sadık dostu Dr. Watson için bir model oluşturdu.

Conan Doyle meslek hayatının tam ortasındayken yazdığı Baskerville Laneti''nde hem meşhur "suç uzmanı"nı diriltmiş hem de doğaüstüne yönelik ömür boyu süren saplantısını dramatize etmişti. Hikâyede Devonshire Bozkırları''nın kadim ve tehlikeli coğrafyasında Holmes''a bir dizi bilim meraklısı eşlik ediyor: Hikâyelerini kayda geçiren sadık dostu Dr. Watson''ın yanı sıra bir başka tabiple "bir bilim heveskârı" olan Dr. Mortimer''la; amatör astronom avukat Frankland''le; ve mantıki sınıflandırmaya düşkünlüğü neredeyse Holmes''unkine denk Darwinyen kelebek koleksiyoncusu Stapleton''la tanışıyoruz.

Çizgi Roman Polisiye Klasikleri serisinin bir sonraki kitabı Cinayet Kraliçesi Agatha Christie’nin iki unutulmaz eserini bir araya getirecek:

ŞARK EKSPRESİ’NDE CİNAYET ve GİZLİ DÜŞMAN...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963