scorecardresearch.com Samuray 1 ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Samuray 1

Samuray 1

Yazar : Jean-François di Giorgio

Sayfa Sayısı : 144

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yalvaç Yüreği
Akanobu’nun Yedi Kaynağı
On Üçüncü Yalvaç
“On bin yen ödülü alarak evine dönebilirsin… O zaman, burada yarım saattir soluduğun zehirden ölürsün… Ya da ömrünün geri kalanını malikânemde geçirir, vücudunun ihtiyacı olan panzehirden yararlanırsın… Tabii hak edersen”Jean François di Giorgio ve Frederic Genet ikilisinin dünyaca ünlü macerası Samuray, üç albümü içeren birinci cildiyle raflardaki yerini aldı. Yalvaç Yüreği, Anakobu’nun Yedi Kaynağı ve On Üçüncü Yalvaç bölümleri birbirinin devamı niteliğinde. Eski Japonya’da bir tapınakta yaşayan ve ‘kılıç efendisi’ olma yolunda ilerleyen Samuray Takeo, yıllardır görmediği abisinin izini bulmak için ronin olmayı seçmiş ve manastırdan ayrılmıştır. Yardımcısı Şiro ile beraber Takeo, abisini bulmak için çıktığı yolculukta birbirinden farklı olaylarla karşılaşacaktır. Yolunun üstündeki bir köyde konaklamak için durdukları bir handa, küçük bir kız eski bir tarikate ait olan Yalvaç Yüreği isimli bir bulmacayı çözer. Asırlardır çözülmemiş bu bulmacayı bir çırpıda çözen küçük Natsumi’yi artık büyük bir tehlike beklemektedir. Tarikatın kanun kaçağına dönmüş üyeleri onun peşine düşeceklerdir. Tabii ki bu bahtsız kız çocuğunun hayatını kurtarmak, en az onun kadar bahtsız roninimiz Takeo’ya düşecektir. Başında yeterince derdi olan Takeo, abisinin izini bulmadan önce imparatoru tahtından indirmek için gizli gizli birleşen orduları ve Natsumi’nin peşine düşen gizemli kılıç ustalarını alt etmek zorundadır. Soluk soluğa ilerleyen macerada Di Giorgio’nun öyküsünü Genet’nin çizimleri daha da etkileyici hale getirmiş.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963