scorecardresearch.com Red Kit Toplu Albümleri 1 ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Red Kit Toplu Albümleri 1

Red Kit Toplu Albümleri 1

Yazar : Morris & Goscinny

Sayfa Sayısı : 160

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Dünya çapında büyük bir okur kitlesine sahip olan Ayşegül’ün bütün maceraları Yapı Kredi Yayınları kalitesiyle yayımlanıyor. Türkiye’de pek çok kuşak, Ayşegül ve arkadaşlarıyla büyüdü; ebeveynlerle çocukların ortak arkadaşı oldu. Ayşegül, yeni maceralarıyla çocukların yanında olmaya devam ediyor.
Ayşegül’ün bütün külliyatını iki yıl içinde tamamlamayı planlayan Yapı Kredi Yayınları, 2011 yılında 24 albüm yayımlayacak.Vahşi Batı’nın en meşhur kanun koruyucusu ve en dürüst adamı Lucky Luke. Namı diğer Red Kit. O bize dedelerimizden yadigâr bir kahraman. Öyle ki kuşak çatışması yaşanmayan nadir konulardan birisidir. Çünkü herkes onu sever ve ona hayrandır. Morris’in bu ölümsüz kovboyu Yapı Kredi Yayınları tarafından son birkaç yıldır eski, yeni bütün maceraları düzenli olarak yayınlanıyordu. Özel baskı albümleri, yeni maceraları derken 1946-1949 yılları arasında yayımlanmış ilk maceraları Toplu Albümler’in birinci cildi yayımlandı. Doğrusunu söylemek gerekirse, ilk yıllardaki Red Kit görüntü olarak (bihlassa çenesi itibariyle) televizyon programcısı Jay Leno’nun zayıf haliyle arz-ı endam ediyor. Ama maceralarındaki tempo hep üst seviyede. Vahşi Batı’nın bu yalnız kovboyu maden işçilerinin aylıklarını çalan haydutları, yaşlı Dick Digger’i soyan üç kâğıtçıları, kanun kaçağı sahte ikizini bir çırpıda yakalıyor. Ne de olsa, gölgesinden bile hızlı silah çeken ve eski dostu Düldül’le birlikte her işin üstesinden gelen bir kahraman o. Red Kit’in ilk albümleri olan; Arizona, Dick Digger’in Madeni ve Rodeo’yu bir araya getiren bu toplu albüm, hem Red Kit sevenler için hem de çizgi roman müptelaları için bulunmaz kaynak…

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963