scorecardresearch.com Pis İşler ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pis İşler

Pis İşler

Yazar : Diego Cajelli

Sayfa Sayısı : 176

Yayınevi : 1001 Roman Yayınevi

Tür : Çizgi Roman

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İtalya´da böyle bir kitap yapılmadı.daha iyileri ve daha kötüleri vardı ama hiçbiri bunun kadar şiddet dolu, arsız ve kaba değildi....... Bu sözler ünlü italyan çizgi roman ustası Tito Faraci´ye ait. Tarantino, Sin City, Frank Miller isimleri ilginizi çekiyor ise bu kitabı da bir solukta okuyacaksiniz demektir. (Tanıtım Bülteninden)En son bu kadar kötü adamı, kesinlikle güvenmemeniz gereken pislik tipleri bir arada ne zaman görmüştünüz? Rahatlıkla belirtebilirim ki görmediniz. Diego Cajelli’nin yazıp Luca Rossi’nin çizdiği Pis İşler ve karşımıza çıkan tiplemeleri, eski “kötü”leri aklınıza bile getirmiyor. Çete üyesi tetikçiler kendi aralarında konuşurken Tarantinovari diyaloglara giriyorlar belki, ancak bu seferkiler çok daha esaslı konuşuyorlar. Günah Şehri’nde iyiler bile aslında kötüydü ama mutlaka bir noktada başarıya ulaşıyorlardı. Oysa burada öyle değil. Pis İşler birçok tahmininizi boşa çıkaracak kadar sağlam kurgusu, etkileyici karanlık çizimleriyle özlediğimiz “çizgi roman” tadını yeniden hatırlatacak bizlere. Bir gün dedektif Jack Traxler’a edalı bir sarışın kadın gelir ve kocasının kendisini aldattığını, boşanmak için bunun belgelenmesini istediğini söyler. Traxler için basit bir iştir fakat sonradan öğreneceği şeyler hayatının akışını değiştirecektir. Mafyanın usta katili Giusti’den yardım almak zorunda kalır, çünkü meydana gelen cinayetlerin tek şüpheli şahsıdır. A’dan Z’ye herkesin boğazına kadar pisliğe battığı, kimsenin tertemiz çıkamadığı, bazılarının ise sağ bile kurtulamadığı olağanüstü bir macera Pis İşler.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963