scorecardresearch.com Özel Seri Swing Sayı: 73 Mister Blöf-Beyaz Squaw-Ontario'da Dehşet ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Özel Seri Swing Sayı: 73 Mister Blöf-Beyaz Squaw-Ontario'da Dehşet

Özel Seri Swing Sayı: 73 Mister Blöf-Beyaz Squaw-Ontario'da Dehşet

Yazar : Esse Gesse

Sayfa Sayısı : 290

Yayınevi : Hoz Yayınları

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bir Mister Blöf Macerası - Nasıl gidiyor çocuklar? Sizi fazla dövmedik değil mi? - Önemli değil... Ama bunu nasıl başardınız? Yoksa sizi cehennemden geriye mi postaladılar? - Buna gerek kalmadı. Bizi sadık dostumuz Kaval kurtardı... - Gene mi o lanet sümüklü? - O çocuk çok becerikli... Bizi o halde görünce hiç tereddüt etmeden peşimizden gelmiş... Ve sonra suyun içinde bizi bağlayan ipleri çözdü... Sonra yüzerek gemiye yetiştik ve geminin diğer tarafındaki halatlardan yukarı tırmandık... Siz o altınları saymakla o kadar meşguldunuz ki hiçbir şeyi farketmediniz... Bu işe ne dersin Buurasca? Beyaz Squaw - Kahretsin! Soşonların bölgesine doğru gidiyorlar! Onlar çok vahşidirler! - İşin ucunda bir define varsa beni kimse durduramaz! Yürü korkak! - Puik sanki bir şeyler sezdi... Ontario´da Dehşet - Hallederim Mister Blöf! Ne zaman gidiyorsunuz? - Yarın şafak vakti Betty... - Bari tehlikeli bir görev olmadığını söyle Swing! - Doğrusunu istersen hiçbir fikrim yok. General Frobischer bei hiçbir ayrıntıyı söylemeden acil olarak çağırttırmış. (Kitabın İçinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963