scorecardresearch.com Özel Seri Swing Sayı: 63 Hainler - Kahramanlar Karakolu - Tuzak - Mister Blöf - Wobak ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Özel Seri Swing Sayı: 63 Hainler - Kahramanlar Karakolu - Tuzak - Mister Blöf - Wobak

Özel Seri Swing Sayı: 63 Hainler - Kahramanlar Karakolu - Tuzak - Mister Blöf - Wobak

Yazar : Esse Gesse

Sayfa Sayısı : 322

Yayınevi : Hoz Yayınları

Tür : Çizgi Roman

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Hainler -Ontario Gölündeki Onratio Kurtları´nın Kalesinde... - Yolculuğum için sana kumanya hazırladım. Swing! Kendine iyi bak... İngilizlere dikkat et... Tehlikelerden Korun... - Beni merak etme Betty! - Bizim Betty´e Bak! Civcivleri için endişelen tavuğa benziyor! Ha! Ha! Ha! - Ugh! Betty endişelenmekte haklı! Kahramanlar Karakolu - Ontario Gölü kıyılarındaki küçük bir köy şiddetli bir yangına teslim olmuştu! Herşey Yanıyordu! - Alevler ve duman! Orada ve Lockwood köyü var! - Çabuk olalım, orada çok kötü şeyler oluyor! Acil yetişmem lâzım... Tuzak - Topu balataya çok çabuk yerleştirmelisiniz! Haydi, daha çabuk! - Daha hızlı! Daha çevik haydi! Kırmızı ceketlilere karşı dövüştüğünüzü hayal edin! - Göl kıyısındaki kalede Ontario Kurtları günlük savaş talimlerini yapıyorlardı... Mister Blöf - Sakin bir sabah, iki adam Ontario Gölü kıyısında at sürüyordu... - Gamlı baykuş neden bizimle keşif gezisine gelmedi Mister Blöf? - Gamlı Baykuş´un ünlü büyücü büyük dedesini hatırlıyor musun? Bugün onun ölümünün yıl dönümü... Gamlı Baykuş çok üzüntülüydü, anma töreni için kalede kaldı! Wobak - Böylesini hiç görmedim! Kaşınmaktan parmaklarım aşındı! - Hayatım boyunca hiç bu kadar kaşınmamıştım! - Talbot sırtımı kaşayabilir misin? Yetişemiyorum - Önce bacağımı kaşıyayım sonra senin sırtına bakarım Terry! (Kitabın İçinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963