scorecardresearch.com Özel Seri Swing Sayı: 62 Son Zafer - Kaptan Swing - Ontario Kurtları - Gökgürültüsü Koyu - Korsan ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Özel Seri Swing Sayı: 62 Son Zafer - Kaptan Swing - Ontario Kurtları - Gökgürültüsü Koyu - Korsan

Özel Seri Swing Sayı: 62 Son Zafer - Kaptan Swing - Ontario Kurtları - Gökgürültüsü Koyu - Korsan

Yazar : Esse Gesse

Sayfa Sayısı : 354

Yayınevi : Hoz Yayınları

Tür : Çizgi Roman

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Son Zafer - Haydi çocuklar... Az bir çabayla az sonra kaleye varmış olacağız! - Ama bunlar Amerikan askerler! - Berbat bir haldeler! -Hemen köprüyü indirin! Kaptan Swing - Amerika 1773... İngiliz birliklerinin uyguladığı zulüm halkı çileden çıkartmıştı. Kırmızı ceketli askerlerin eziyetinden bıkan Amerikan Kolonilerinde isyanlar başlamıştı... - ... Bu isyanlar en acımasız şekilde bastırılıyor... - ... Özgürlükleri için hayatlarını bile vermeye hazır birçok Amerikalı vatansever, İngilizlere karşı mücadele etmek için gizlice toplanıyordu... Ontario Kurtları - Ontario Gölü üzerinde kurulmuş ve bir savaş gemisi gibi güçlü görünen kalelerinde Ontario Kurtları, efsane Kaptan Swing´in emirleri doğrultusunda günlük talimlerini yapmaktadırlar... Her zaman savaşa hazır olan Ontario Kurtları, her türlü tehlikeye karşı hep tetikte beklemektedir... - Kale çevresindeki gözetleme kulelerinde, nöbetçiler sürekli dost ya da düşman, kim yaklaşırsa haber vermeye hazır, dört bir yanı gözetlemekteydi... Bir kuş bile onları geçip, kaleye giremezdi... Gökgürültüsü Koyu -Şimşek parıltılarının aydınlattığı karanlıkta; aniden boşalan şiddetli yağmurun, adeta kamçıladığı üç atlı, Ontario Gölü´nün kıyısında güçlükle ilerliyordu. Tek istedikleri bir an önce sığınacak bir yer bulmaktı... Korsan - Güneşli bir öğleden sonrası yalnız bir atlı, göldeki kaleden uzaklaşıyordu... Ontario´nun efsane kurtlarının kahraman komutanı Swing´di bu atlı! (Kitabın İçinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963