scorecardresearch.com Özel Seri Swing Sayı: 61 Savaş Lordu - Askeri Mahkeme - Ölümsüzler - Tuskala Köprüsü - Büyük Yarış ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Özel Seri Swing Sayı: 61 Savaş Lordu - Askeri Mahkeme - Ölümsüzler - Tuskala Köprüsü - Büyük Yarış

Özel Seri Swing Sayı: 61 Savaş Lordu - Askeri Mahkeme - Ölümsüzler - Tuskala Köprüsü - Büyük Yarış

Yazar : Esse Gesse

Sayfa Sayısı : 322

Yayınevi : Hoz Yayınları

Tür : Çizgi Roman

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Savaş Lordu Mezarlıklar neşeli yerler değildir... Kuzey Amerika sahillerindeki Providence şehrinin mazarlığı da böyle bir yerdi... - En azından bir aydır yağmur yağmıyor... Toprak taş gibi olmuş! - Birinin öldüğünü bilmiyordum, bu mezarı kimin için kazıyorsun? - Kim mi? Senin için dostum! - Ehhh... Askeri Mahkeme - Orada bir atlı var, bize doğru geliyor! - Durdurun onu! O bir düşman olmalı! - Şaka mı yapıyorsunuz Binbaşı Lawford? Bundan daha iyi bir karşılaşma olamazdı! Ölümsüzler - Galidheleach Oisian... Oisian Fionn... Dugall... Fioonnn... -Eğer istersen bu alabalıkları seninle paylaşırım genç adam! - Ulu tanrım! Beni gördüğünüzü fark etmemiştim... - Ormanın içinde görünmeyen çok şeyi görmeyi bilmek lazım... Tuskala Köprüsü - Kişnemenle yorulduğunu mu anlatmak istiyorsun? Haklısın ama bak Plattsburg´a geldik bile... - Birazdan karnını doyururken dinlenirsin... Umarım ben de öğle yemeğini Mister Blöf ve Gamlı Baykuş´la yiyebilirim! Boom... - Ihhhh... Büyük Yarış - Böyle güzel yerlere baktıkça insanın kalbine neşe doluyor doğrusu... - Bay Robson dünyada iki şeyi çok sever... Kızı Sheryl´i ve Tarım! - Karısını kaybettikten sonra yıkılmıştı. Sonra kendini biraz toparladı... En azından savaş onun topraklarından oldukça uzakta sürüyor... - Madem ki buralardayız onu ziyaret edebiliriz, bizi görmekten memnun olacaktır... (Dergi´nin İçinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963