scorecardresearch.com Özel Seri Swing Sayı: 60 Kaybolan Günlük - Kutsal Hayvanlar - Barbados'a Sürgün - İthakalı Deli Kadın - Hırsızlar Lordu ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Özel Seri Swing Sayı: 60 Kaybolan Günlük - Kutsal Hayvanlar - Barbados'a Sürgün - İthakalı Deli Kadın - Hırsızlar Lordu

Özel Seri Swing Sayı: 60 Kaybolan Günlük - Kutsal Hayvanlar - Barbados'a Sürgün - İthakalı Deli Kadın - Hırsızlar Lordu

Yazar : Esse Gesse

Sayfa Sayısı : 322

Yayınevi : Hoz Yayınları

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Kaybolan Günlük -Kimsiniz, ne istiyorsunuz? - Bırak geçsinler asker! Onlar Ontario Kurtları´nın başı olan Kaptan Swing ile arkadaşları Gamlı Baykuş ve Mister Blöf! Kutsal Hayvanlar - Boğazımız kurudu Melany! Biraz daha içecek getir! - ?! - İyi günler, bana verebilecek yiyecek ve soğuk biranız var mı? - size çok lezzetli şeyler hazırlarım ama bu biraz zaman alır... Barbados´a Sürgün - Herşey anlaşıldı değil mi Gamlı Baykuş? - Ulu büyük dedem ne derdi biliyor musun Swing? Dünya delisiz kalsaydı hayat cehenneme dönerdi... İthakalı Deli Kadın - Gel buraya Puik! Beyi rahatsız etme! - Bırakın dursun, ben köpekleri çok severim... Hırsızlar Lordu - Açın kapılarınızı Ontario Kurtları! Doktor Hieronymus size bir insanın ihtiyaç duyacağı her şeyi getiriyor... Sağlık, zenginlik ve mutluluk... - Başka bir şey yok mu dostum? Sen bir meleksin anlaşılan ama omzunda kanatların eksik... - Ha hah... (Kitabın İçinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963