scorecardresearch.com Nathan Never 1 Uzay Piyadeleri ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Nathan Never 1  Uzay Piyadeleri

Nathan Never 1 Uzay Piyadeleri

Yazar : Antonio Serra

Sayfa Sayısı : 98

Yayınevi : Lal Kitap

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Kızıl Göktaşı Dünya Uzay Piyadelerinin Komutanıyla Bir Söyleşi Çok rahatsız bir kalkış oldu. Dünya´nın çekim alanını yenmek için gereken ivmelenme, insanı koltuğuna yapıştırıyor ve kısa sürede, gemide gezmek için elektromanyetik alanlar gerekiyor. Yerçekimi yokluğundan kaynaklanan ağırlıksızlık hissi ve özellikle, yıldızların inanılmaz manzarasıyla altımızdaki mavi gezegen, birkaç dakika önceki gerilimi unutturuyğor. büyük kızıl uzay gemisi, yüzeyinden yansıyan güneş ışığı sayesinde göründüğünde, neden birçok kez güzel bir kadına benzelitlidği anlaşılıyor. uzayda kendine has bir zarafetle yüzen o şeyin, ölüm ve yıkım getirebileceğini düşünmek zor: "Kızıl Göktaşı", Dünya Federasyonu´nun uzay filosunun bayrak gemisi ve aynı zamanda bir savaş gemisi. Komutanı da, böylesine karşıtlıklarla dolu bir sevgiliye yakışan bir eş. Patrick Shea, bizi köprüye kabul ederken, yerçekimi yokluğunda şaşırtıcı bir kolaylıkla ilerliyor. irlanda kökenini açığa vuran canlıgözlerinin ardından, ilk kolonileşme zamanında galip geldiği savaşların ateşini görmek mümkün ki; "Kızıl Göktaşı" lakabını böyle almıştı. Sorulara sakin ve nükteli bir tavarlı cevap veriyor; çünkü, ordumuza ait yaşayan bir efsane olduğunun farkında. General, Dünya Federasyonu ordusu ve özellikle uzay piyadeleri, önce uluslararası (sonra gezegenlerarası) bir güç olarak oluşturuldu. Bu bir kavram çelişkisi değil mi? PS: Latinler, "Si vis pacem para bellum" demişler: "Barış isteyen savaşa hazırlansın." Bu kadar kuşkucu olmamakla birlikte, ordu olarak, dünyamızın üstüne kurulduğu dengeleri ve modern insanın anladığı tek şekilde, "barışı" korumalıyız. Bu dengeyi tehdit eden bir şey varsa, ne zaman ve nerede olursa olsun, müdhale etmeye hazırız. (Giriş)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963