scorecardresearch.com Mister No Cilt-1 İntikam Yolu Kızılderili Savaşçı Acımasızca Ölüm Mührü ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mister No Cilt-1 İntikam Yolu Kızılderili Savaşçı Acımasızca Ölüm Mührü

Mister No Cilt-1 İntikam Yolu Kızılderili Savaşçı Acımasızca Ölüm Mührü

Yazar : Mignacco

Sayfa Sayısı : 392

Yayınevi : Lal Kitap

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Cilt İçindeki Maceralar:
 • İntikam Yolu
 • Kızılderili Savaşçısı
 • Acımasızca
 • Ölüm Mührü İntikam Yolu Büyük Amazon ırmağında dökülen Tapajos Nehri, sayısız kollarıyla birlikte amazonas ve para eyaletleri arasındaki sınırda sekiz yüz kilometre boyunca akıyordu... ...Katettiği balta girmemiş ormanların büyük bölümü 50´li yılların ortasında henüz keşfedilmemişti... ... Ve ancak büyük zorluklarla aşılabiliyordu. Kızılderili Savaşçı Mister No´nun rehberliğinde Amazon´un para bölgesine gelen üç Amerikalı araştırmacı genç, Tapojos nehri üzerinde baraj inşaatında çalışanlarla yerliler arasındaki bir çatışmaya karışırlaşır, fakat içlerinden kızılderili asıllı mühendislik öğrencisi Tom Aichewa, yerlilerin davasını benimseyerek liderleri olur ve Shatanka adını alır. Acımasızca Kızılderili asıllı (Sıoux Dakota) genç bir Amerikalı; Amazon´un para bölgesindeki askerleri, tüccarları, madencileri ve yerli kanı taşımayan herkesi o topraklardan kovmak için, orada yaşayan bazı kabilelerin başına geçer, Mister No ile yerlileri koruma görevini yürüten resmi bir kuruluşun üç görevlisi de, askerlerle Gerillalar arasında patlak veren bu savaşa karışır. Ölüm Mührü Brasilia´nın kuruluş aşamasındaki çalışmayı arzu eden Eduardo, Arkadaşı Mister No´yu, geleceğin kentinin yükseldiği Goıas platosuna gitmeye ikna eder. Şantiyelerin birinde, ustabaşı sılva, bir temel duvarına garip bir işaretin çizilmiş olduğunu görmüş ve hemen ardından maskeli esrarengiz bir katil tarafından öldürülmüştür... (Kitap İçinden)
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963