scorecardresearch.com Martin Mystere Klasik Maceralar Dizisi Sayı: 15 ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Martin Mystere Klasik Maceralar Dizisi Sayı: 15

Martin Mystere Klasik Maceralar Dizisi Sayı: 15

Yazar : Alessandro Chiarolla

Sayfa Sayısı : 386

Yayınevi : Lal Kitap

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Dinazorun Uyanış Martin Mystere, Afrika´nın keşfedilmemiş bir bölgesinde esrarengiz bir biçimde kaybolan kaşif Beverly Carter ve arkadaşlarını aramak için kurulan keşif ekibinin başına geçer... Kayıp Vadi Kayıp kaşif Beverly Carter´ı aramaya çıkan Martin Mystere ve ekibi, Mibore dağına varırlar. Buradaki bir vadide, 100 milyon yıl önce dünyamızda yaşayan sürüngenler barınmaktadır. İmkansızlıklar dedektifinin ekibinde bir casus vardır ve Mibore´nin öbür yanında bazı adamlar kaçak uranyum aramaktadır. Nazka Yolları Ateş tufanını öngören eski bir rahip, tarih öncesi medeniyetleri araştıran ve tufan öncesi tarihi keşfetmek isteyen bir kadın, ünlü işaretlerin bulunduğu nazka düzlüğünde olağanüstü birşeyle karşılaşan turistik uçak pilotu, dünyamızın üzerinde turlayan bir uydu... Dogonların Ülkesinde Eski çağlarda, dört yüz bin kilometre yükseklikte, yörüngede olan bir uydu, dünyanın bir kısmını yoketmeye programlanmıştır... Bilinmeyen bir nedenle, binlerce yıl sonra ünlü nazka çizgilerini tamamlayacak olan robotlar harekete geçince, uydu da görevini tamamlayacaktır. (Kitabın İçinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963