scorecardresearch.com Martin Mystere Klasik Maceralar Dizisi Sayı: 12 ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Martin Mystere Klasik Maceralar Dizisi Sayı: 12

Martin Mystere Klasik Maceralar Dizisi Sayı: 12

Yazar : Alfredo Castelli

Sayfa Sayısı : 386

Yayınevi : Lal Kitap

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Manastırın Sırrı Como civarındaki küçük İtalyan kasabası Lomazzo´da ani bastıran kar fırtınası sırasında bir adam televizyonun karşısında ölmüş olarak bulunur. Televizyon hala açıktır ve kar fırtınası ile ilgili haberler yayınlanmaktadır. Yazar Frank Barret, bir süre sonra New York´ta Martin Mystere, Diana, Java ve kalabalık bir dinleyici kitlesi karşısında iklim değişiklikleri konusunda bir konferans verir. Konferanstan çıkan kahramanlarımız esrarengiz bir taksici tarafından kaçırılırlar. Fırtınaların Efendisi Martin Mystere ve Orloff geçmiş çağlardan güçlü fırtınaların efendilerine ait olduğu sanılan esrarengiz bir tapınağı aramaktadırlar. Hain Orloff, bildiklerini açıklaması için imkansızlıklar dedektifinin güzel arkadaşı Diana Lombard´ı kaçırır. Zaman Sıfır New York... Milyarder Thomas Foley, bir davet sırasında esrarengiz bir şekilde ölür. Görünüşte ölüm nedeni içten yanmadır. Bu arada, Martin Mystere Washington News´taki evinde Diana ve Java´ya işlerini yetiştiremediği için dert yanmaktadır. Kung-Fu Katillleri Şeytani Bay Jinx insan vücudundaki hücre aktivitelerini ve metabolizmayı 30 kez hızlandırmanın yolunu bulmuştur. Onun bu tedavisinin etkisinde kalanlar 30 günü 24 saat içinde yaşamaktadırlar. Bay Jinx´in kıymetli müşterileri bir gün kaybederek 30 günlerini eğlenmeye ve başka işlere ayırmaya zaman bulabilmektedirler. Ama bu fenomen içten yanma yaratarak dramatik ölümlere neden olmaktadır. Müfettiş Travis tarafından Bay Jinx´in izini sürmekle görevlendirilen Martin Mystere, çılgın bilim adamının esiridir. (Derginin İçinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963