scorecardresearch.com Martin Mystere Atlantis İmkansızlıklar Dedektifi Sayı: 2 Boris Grigov'un Esrarı ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Martin Mystere Atlantis İmkansızlıklar Dedektifi Sayı: 2 Boris Grigov'un Esrarı

Martin Mystere Atlantis İmkansızlıklar Dedektifi Sayı: 2 Boris Grigov'un Esrarı

Yazar : Enrico Bagnoli

Sayfa Sayısı : 98

Yayınevi : Lal Kitap

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Ay Barka ismi artık sizin için çok tanıdık. Zagor´un, Ken Parker´ın, Mister No´nun Martin Mystere´nin ve daha pek çok çizgi romanın çevirmeni olan Ay Barka ile uzun zaman önce yaptığım kısa bir röportajı sizlerle paylaşırken, bir süre önce kaybettiğimiz değerli bilimadamı Aykut Barka ile kardeş olan Ay Barka´ya gecikmeli de olsa tüm çizgi roman severler adına başsağlığı diliyorum. S: Çizgi romanların başlıklarının değiştirilmesi de sizin dönemininizde gerçekleşti... C. Özgün adlarıyla yayınlanan dizilerin yanında, bazı nedenlerle başlıklarını değiştirme gereği duyduklarımız da olmuştu. Örneğin Jeriko´nun özgün adı Jesus´dı. Türk okuruna pek sempatik gelmeyeceğini düşünerek değiştirmeye karar vermiştik. Ken Parker içinse "Atlantis" adına uygun görmüştük. S: İtalyan çizgi roman ustalarının İstanbul´a gelmesi yine sizin döneminize rastlıyor. C: Yayın haklarını aldığımız dizilerin firma sahipleriyle dostuklarımız olmuştu. Bunlardan Tom Braks´ın sahibi Dario Guzzon´u, o yıllarda adı Cepim ve Daim Press olan Sergio Bonelli Editore´nin yöneticisi Sergio Bonelli´yi İstanbul´da ağırlama olanağı bulmuştuk. (Ege Görgün) Rusyada Ural dağları üzerindeki Yekaterinburg adlı küçük bir yerleşim merkezi. Nisan 1918 Trenden bir grup "seçkin" yolcu indi... ... ve silahlı korumalar eşliğinde, büyük bir hızla "Ipatyev evi"ne doğru yola koyuldular. Bin sekiz yüzlü yıllarda kalma evin etrafı ahşap bir duvarla çevrilmiş...Pencerelerin camları ise, meraklı bakışları önlemek için beyaza boyanmıştı. Yıl 1917... Avusturya ve Almanya ile yaptığı uzun savaş Rusya´nın gücünü iyice tüketmişti... (Kitabın İçinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963