scorecardresearch.com Joker ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Joker

Joker

Yazar : Brian Azzarello

Sayfa Sayısı : 128

Yayınevi : GEREKLİ ŞEYLER

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“AYRINTILARINI VE NEDENİNİ BİLMİYORUM, AMA O... JOKER,
ARKHAM TIMARHANESİNDEN TABURCU EDİLMİŞTİ...”

Joker tımarhaneden çıkıyor ve gülüyor olmasına rağmen mutlu değil. Yokluğunda dolandırıcı arkadaşları ondan sonsuza dek kurtulduklarını sanıp ona ait olanı dilimleyip doğrayıp hurda fiyatına satmışlardı. Ama şimdi Joker sokaklara geri döndü ve Gotham’ı daha önce hiç kanamadığı kadar kanatmaya hevesli.

***
Joker birçok Eisner Ödülü kazanmış 100 Bullets yazarı Brıan Azzarello tarafından yazıldı, Lex Luthor: Man of Steel çizeri Lee Bermejo tarafından çizildi.Neden bu kadar ciddisin, diyerek söze başlayan bir psikopat, hiçbir kuralı olmayan, sadecea suç işlemiş olmak için suç işleyen birisi. Elbette Joker’den bahsediyoruz. Kara Şövalye isimli ikinci Batman filminin en iyi uyarlamaların başında gelmesini sağlayan tiplemeydi Joker. Heath Ledger’ın dillere destan ve Jack Nicholson’ı bile geride bırakan performansıyla ölümsüzler arasına girmesini sağlayan Joker şimdi çizgi roman olarak aramıza dönüyor. Daha önce Watchmen ve Wolverine orijin’i de çizgi roman, albüm olarak yayınlayan Gerekli Şeyler’in çizgi roman tutkunlarına son kıyağı Joker. Brian Azzarello’nun yazıp, Lee Bermejo’nun çizdiği macerada Joker, Arkham Akıl Hastanesi’nden taburcu olur ve onun olanı, ondan alanlardan geri almaya başlar, yavaş yavaş. Yanında sadık ve saf yardımcısı Johnny ile birlikte. Sinemanın unutulmaz “kötü”sü, yüzünden hiç eksik olmayan gülüşüyle Gotham şehrinin kâbusu oluyor. Penguen, Harvey Dent (çizgi romanda şehri haraca bağlayan, savcı eskisi bir gansgter olarak), Harley Quinn, Croc gibileriyle karşılaşıyor ve elbet Batman’le kesişiyor yolu. Hepsi o kanlı gülüşün acısını tadacak gibi görünüyor yeniden ve belki de sonsuza dek. zira, yardımcısı Johnny’nin de dediği gibi “Joker hasta değil, bir hastalık,” ve ona karşı hiçbir ilaç yok.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963