scorecardresearch.com H.P. Lovecraft (8 Öykü) ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
H.P. Lovecraft (8 Öykü)

H.P. Lovecraft (8 Öykü)

Yazar : HOWARD PHILLIPS LOVECRAFT

Sayfa Sayısı : 145

Yayınevi : APRIL YAYINLARI

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


April Çizgi Klasik serisi, H. P. Lovecraft ve sekiz öyküsüyle hız kesmeden sürüyor.
Sınırsız hayalgücü ve etkileyici tasvir yeteneği, dahilik ile deliliğin sınırlarında dolaşan bir kalem, gotik edebiyatın en güzel öyküleri.
Annesinin nefret ile sevgi arasında gidip gelen hastalıklı yaklaşımının bir sonucu olarak büyük bunalımlar yaşayan ve bunalımını yaratıcılığa.dökerek, gotik edebiyatının Poe ile beraber en büyük temsilcisi haline gelen H. P. Lovecraft, okuyucuyu yine kasvetli ve heyecanlı anlara sürükleyecek. 1937 yılında kanserden hayatını kaybedene dek 51 öyküye imza atan Lovecraft, metinlerinde tasvirlere büyük yer ayırıyor. Bu yönüyle çizerlere ilham kaynağı olan Lovecraft, Bir Anı, Innsmouth Üzerindeki Gölge, Cadı Evinde Düşler, Tatlı Ermengarde, Diriltici, Ulthar Kedileri, Korkunç İhtiyar ve Zamanın Önündeki Gölge adlı hikayeleri ile fantezi ve gotik edebiyatının efendisi adını neden aldığını gösteriyor.
Bir Anı: Sarsıcı, yoğun bir şiir eşliğinde çizimlerle bir anıya tanıklık edeceksiniz.
Simon Crane tarafından uyarlanan, lanetli bir öykü: Innsmouth Üzerindeki Gölge.
Cadı Evinde Düşler: Rich Rainey, klostrofobinin sınırlarını zorlayan hikayeyi mürekkebinden sayfalara akıtıyor. Tatlı Ermengarde: Rob Lott ve Kevin Atkinson tarafından uyarlanan, Lovecraft''in az bilinen öykülerinden biri. Mark Tvvain tarzı bir öykülemeyle bir kadının yüreğinin nasıl soğuk ve sert olabileceğini anlatıyor. Herbert West - Diriltici: Farklı çizerler bir araya gelerek, Lovecraft''in bu ilginç hikayesini diriltiyor. Lisa Weber, Ulthar''ın Kedileri''nde korku ve gerilim ile mizahı birleştiriyor.
Korkunç İhtiyar: Halihazırda tüyleri diken diken eden bir hikaye, Onsmith Jeremi''nin mürekkebinden daha da ürküt­ücü bir hal alıyor.
22 sayfaya ustalıkla sığdırılan bir destan, Zamanın Önündeki Gölge''de Matt Howarth yazı ile çizgiyi başarılı bir şekilde harmanlıyor.
Serinin bir sonraki kitabında görüşmek üzere...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963