scorecardresearch.com En Kahraman Rıdvan Birinci Kitap - Pislik ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
En Kahraman Rıdvan Birinci Kitap - Pislik

En Kahraman Rıdvan Birinci Kitap - Pislik

Yazar : Bülent Arabacıoğlu

Sayfa Sayısı : 64

Yayınevi : Mürekkep Basın Yayın

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.24.0x30.0

Ciltsiz

Kuşe

Çevirmen : -“Şu ezilmiş domates kılıklı dünya, bir beter dünya idi… Bu beter dünyada haksızlar, kötüler, hırsızlar, üç kağıtçılar ve Ceyar hep orta hakemin kararıyla galip geliyorlardı. Bankalar soyuluyor, insanlar öldürülüyor, Âşıklar sevdiklerine kavuşamıyor, bizim takım ha bire puan kaybediyordu. Bir gün salıyı kırk be geçe tüm bu kötülüklere karşı amansız bir savaş açmaya karar verdim…” Bu cümleler, başta Türkiye’nin, sonra dünyanın en cesur süper kahramanının, En Kahraman Rıdvan’ın nasıl doğduğunu anlatan cümlelerdir. Tommiks, Mandrake, Fantom, Çelik Blek gibi çizgi roman kahramanlarının taktiklerini, Süperman’in yenilmezliğiyle harmanlayınca memleketteki kötülerin amansız düşmanı olur Rıdvan. Ancak, dönem itibariyle biraz “İnek Şaban”ı anımsatan saflığı, Don Kişot gibi okuduklarından etkilenen tabiatıyla Rıdvan, daha ilk macerasında silah kaçakçısı bir çetenin üyesi olur. Tam her şey düzelecekken kodesi boylayan yine o olacaktır. Çünkü ne olursa olsun bu memlekette her zaman kötüler kazanır. Bülent Arabacıoğlu’nun yazıp çizdiği, saf ve bakir Anadolu genci En Kahraman Rıdvan’ın unutulmaz ilk macerası “Pislik”, gerçek bir “klasik” çizgi roman.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963