scorecardresearch.com Efsanevi Mister No Maceraları: 2 Zulu! - Dark Lady - Manaus Macerası - Skynet'ten Kaçış (Martin Mystere İle Ortak) ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Efsanevi Mister No Maceraları: 2 Zulu! - Dark Lady - Manaus Macerası - Skynet'ten Kaçış (Martin Mystere İle Ortak)

Efsanevi Mister No Maceraları: 2 Zulu! - Dark Lady - Manaus Macerası - Skynet'ten Kaçış (Martin Mystere İle Ortak)

Yazar : Guido Nolitta

Sayfa Sayısı : 592

Yayınevi : Oğlak Yayıncılık

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Güney Afrika, Johannesburg´dan Zululand´a uzanan ve oradan Hint Okyanusu´na inen yol üzerinde, bir akşam üzeri... - Amin! İngilizler´le Zulular arasındaki savaşı anlatan kitabını bitirdim. - ... herzaman olduğu gibi, "mutlu sonla biten bir öykü" ve majestelerinin sömürgeler zincirine eklenen bir halka daha. - Çok uzaklardaki sömürgeci bir ülkenin ekonomik ve siyasi çıkarları gereğince bir kaç ay içinde boyunduruk altına alınan mağrur ve ögür bir ulus daha. Afrika, Asya ve Hatta senin Amerika´nın Tarihi bile bu tür öykülerle doludur, okul kitaplarının, "Küçük Sömürge Savaşları" olarak örtbas etmek istediği kan ve şiddet dolu savaşlar... - Doğru! ama Cetshwayo ve savaşçılarının, Avrupalı istilacılara karşı giriştiği mücadelede sergilediği cesaret, azim ve askeri disiplin anlayışı beni çok etkiledi. (Kitabın İçinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963