scorecardresearch.com Ece İle Keçe Can Sıkıntısı ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ece İle Keçe Can Sıkıntısı

Ece İle Keçe Can Sıkıntısı

Yazar : Dağıstan Çetinkaya

Sayfa Sayısı : 72

Yayınevi : ÇİMADAM YAYINLARI

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Usta Çizer Dağıstan Çetinkaya’nın fırçasından çıkan Ece İle Keçe’nin maceraları Çimadan Yayınları tarafından kitap olarak yayınlandı. Ece ile Keçe’nin 38 macerası 10 kitapta toplandı. Ece ile Keçe, 2003 yılında Zaman Arkadaşım dergisinde yayınlanmaya başlamış ve beş yıl süreyle de macera tutkunu çocukların büyük beğenisini kazanmıştı. Sadece çocukların mı, yayınlandığı dönemde büyükler de ece ile çizgili macerasına kayıtsız kalmamış, onlar da, bazen gizli bazen açık, bir sonraki sayıyı merakla beklemişti.
Çizgi romanlar ailelerin çocuklarının okumasını istemediği bir kitap türü. O yüzden macera tutkunu çocuklar velilerinin onaylamadığı çizgiroman kitaplarını ders kitabının arasına koyarak okurdu. Ece ile Keçe’den sonra bu yargı değişiyor. Artık veliler çocuklarının çizgi roman okumasını teşvik edecek.
Neden mi?
Çünkü Ece ile Keçe zararlı öğeler içermiyor.
Tamamen yerli, bizden iki kahraman.
Okulda öğretmenlerin, evde ebeveynlerin çocuklarına kazandırmak davranışları destekliyor, onları maceralı öykülerle çocuklara aktarıyor.
Mesela, Keçe Dişmen olup, mikroplarla savaşıyor ve okurlarına diş fırçalamanın önemini anlatıyor.
Bazen Efendi Don Keçe olup, macerayı okul sahnesine taşıyor.
Bazen Yerebatan sarnıcını geziyor, bu mekânın tarihi ile ilgili bilgiler aktarıyor.
Bazen, Cahit Zarifoğlu’nun kitapları arasında geziniyor ve akranlarına okuma sevgisi aşılıyor.
Bazen bir yardım müsameresi düzenleyip, ihtiyacı olan bir arkadaşına yardımcı oluyor.
Bir bakıyorsunuz, bir korsan adasında korsanlarla, bir bakıyorsunuz bisikletle bir dağ başında, bir bakıyorsunuz, Antarktika’da buzlar arasında…
Kısaca macera neredeyse Ece ile Keçe orada…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963