scorecardresearch.com Dylan Dog Morgana / Cagliostro! / Uzun Veda / Ölümün Ötesi / Johnny Freak ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dylan Dog Morgana / Cagliostro! / Uzun Veda / Ölümün Ötesi / Johnny Freak

Dylan Dog Morgana / Cagliostro! / Uzun Veda / Ölümün Ötesi / Johnny Freak

Yazar : Tiziano Sclavi

Sayfa Sayısı : 488

Yayınevi : Oğlak Yayıncılık

Tür : Çizgi Roman

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Efsanevi Maceralar dizimizin üçüncü kitabı Efsanevi Dylan Dog Maceraları´yla birlikte sizlere beğeneceğinizi umduğumuz, 36 sayfalık özel bir Arşak! albümü armağan ediyoruz. Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi İtalya´da bir çizgi roman dizisinin en az kahramanı kadar renkli yan karakterlerinin maceralarını içeren albümler, özel ekler olarak yayımlanmakta. Daha sonra bu ekler (Nathan Never´ın özel eki Legs örneğinde olduğu gibi) okurlarından gelen istekler de göz önüne alınarak bağımsız dizilere dönüşebiliryor. Tabii bu durumda "kahramanımız" da "kanka"lıktan başrole terfi ediyor!.. İtalya´da Zagor´daki Çiko ve Kazmakürek Bill, Mister No´daki "SS" için hazırlanan özel ekler, bu uygulamanın ilk anda gelen örnekleri. Efsanevi Dylan Dog Maceraları, beş Dylan Dog macerasından oluşuyor. Sizleri, Xabaras´tan Müfettiş Bloch´a, Morgana´dan Bree Daniels´a, Kabuslar Detektifi´nin maceralarını paylaştığı iyi ve kötü pek çok unutulmaz yan karakterin konuk olduğu bu maceralarla baş başa bırakmadan önce son bir şeyi hatırlatalım: 393. sayfadan başlayan "Johnny Freak", internet üzerinde okurlar arasında düzenlenen bir ankette en sevilen Dylan Dog macerası seçilmiş. (Kitabın İçinden) Ek: Dylan Dog Sunar: Arşak! Asıl adım Julius Henry. 1890´da New York´ta doğdum. Kardeşlerimle birlikte Marx Biraderler / Üç Ahbap Çavuşlar olarak 1930´larda birbirinden başarılı komedilere imza attık. The Conconuts (1929), Animal Crackers (1930), Duck Soup (1931), Room Service (1938) en tanınmış filmlerimizdendir. Bu filmlerde hiç konuşmayan Harpo´yla ("Dilsiz") İtalyan ağzıyla bozuk bir İngilizce konuşan Chico ("Kıvırcık") abartılı, çılgınca hareketler yaparken bendeniz de sürekli olarak izleyicilere olayların iğneleyici yorumlarını sunardım. 1949´da dağıldık. Televizyonda yarışma programı ("You Bet Your Life") bile sundum. 1972´de Cannes´da ödül aldım. İşte size... Kimim Ben! (Kitabın İçinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963