scorecardresearch.com Diabolik - Altmış Saniye İçinde Eva Ölecek ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Diabolik - Altmış Saniye İçinde Eva Ölecek

Diabolik - Altmış Saniye İçinde Eva Ölecek

Yazar : PATRICIA MARTINELLI

Sayfa Sayısı : 170

Yayınevi : GEREKLİ ŞEYLER

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Diabolik''in dördüncü sayısıyla tekrar karşınızdayız ve böylece Diabolik''in yayın akışında da yarım seneyi tamamlamış olduk. Umarım şu ana kadar keyifle okumuşsunuzdur ve okumaya devam edersiniz, bir bakmışsınız sadık bir diabolik okuyucusu haline gelmişsiniz.

Diabolik, son iki sayıdır ağırlıklı olarak iki bant halinde yayınlanıyor, bununla ilgili bir açıklama getirmem gerektiğini hissettim. Bildiğiniz gibi orjinal diabolik serisi, İtalya''da 1962 yılından beri iki bant olarak yayınlanmaktadır. Günümüz çizgi romanında alışılagelmiş şekil ise, üç bant olarak kabul edilmektedir. Diabolik, bu konuda ciddi anlamda üç banta geçişi özellikle il grande Diabolik serisiyle 2000 yılı sonrasında gerçekleştirmiştir. Biz de il grande Diabolik serisini bundan sonra kronolojik olarak yayınlamaya gayret edeceğimiz için, birkaç sayı daha ağırlıklı iki bant olarak devam edecek. Bizim yayın akışımızda altıncı sayı, orjinal seride 2001 yılındaki il grande Diabolik sayısı ile ağırlıklı üç banta geçecektir. Konudan uzak okuyucular için bantın ne olduğunu da açıklamam gerekir sanırım. Bant, kısaca, çizgi romanda bir sayfanın yukarıdan aşağıya bölündüğü parça sayısı olarak tanımlanabilir. İki bant ya da üç banttan hangsi daha iyidir, diye bir soruya ise verilebilecek en güzel yanıt; " Tamamen sizin zevkinize kalmış," olmalıdır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963