scorecardresearch.com Creepy - Korku Sayı: 1 ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Creepy - Korku Sayı: 1

Creepy - Korku Sayı: 1

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 248

Yayınevi : Lal Kitap

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Yayıncı Jim Warren´ın Creepy dergisi 1960ların başında çizgilerle anlatım dünyasına yeni bir soluk getirirken Joe Orlando, Alex Toth, Wallace Wood, Frank Frazetta gibi efsanevi çizerler de bu korku hikâyelerini uyarlarken sanatlarının zirvesine ulaştılar. Sonraki yirmi yıl, Creepy´nin dışında hiçbir dehşet hikâyesi çizgi roman dünyasına böylesi bir kaliteyi taşıyamadı. Lâl Kitap´ın koleksiyon serisi, neredeyse bulunması imkânsız olan bu maceraları biraraya topluyor. Kolleksiyon serimizin elinizde tuttuğunuz bu birinci cildi, orijinal serinin 1-5. sayılarını ve çizgi roman tarihi, özellikle de Warren dergileri konusunda uzman Jon B. Cooke´un editoryal yazısını içeriyor. (Tanıtım Bülteninden)Çizgi romanla ilgilenenler, sıkı durun. Öncelikle yıllardır çizgi romanla yatıp kalkanlar için tarihi bir yayından, yeni yeni bu cezbeye tutulanlar için ise önemli bir kilometre taşından behsedeceğiz. Efsanevi Creepy (Tüyler Ürpertici) dergisi, Lâl Kitap tarafından özel ciltli, kolleksiyon serisi içerisinde yayımlandı. Serinin ilk kitabında Creepy - Korku dergisinin ilk beş sayısı yer alıyor, üstelik orijinal kapaklarıyla (inanmayan 35 sentlik fiyatlara bakabilir). 1964 yılında Warren Yayıncılık tarafından başlatılan Amerikan korku çizgi roman dergisi Creepy, renkli kapağı ve siyah beyaz sayfalarıyla kısa sürede efsaneler arasında yerini almıştı. Archie Goodwin ve Russ Jones’un kurucu editörlüğünü üstlendiği derginin daha birçok editörü ve yazarı bulunurken asıl efsanesini çizerleri sayesinde oluşturmuştu. Dan Adkins, Reed Crandall, Steve Ditko, Frank Frazetta, Gray Morrow, Angelo Torres, Alex Toth, Al McWilliamson, Jack Davis, Joe Orlando, Roy Krenkel ve Bob Lubbers gibi ustaların bir araya geldiği dergi gerçek bir ustalar geçidi. Edgar Allan Poe’nun öykülerinin de zaman zaman uyarlandığı derginin ciltli versiyonu kitaplığınızın en özel rafındaki yerini almalı.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963