scorecardresearch.com Conan Toplama Cilt: 6 Nergal'in Eli Ve Diğer Hikayeler ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Conan Toplama Cilt: 6 Nergal'in Eli Ve Diğer Hikayeler

Conan Toplama Cilt: 6 Nergal'in Eli Ve Diğer Hikayeler

Yazar : Timothy Truman

Sayfa Sayısı : 200

Yayınevi : Lal Kitap

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Anavatanına dönmeye çalışırken gizemli bir lanet Conan´ın peşindedir ve büyük bir karanlık Yaralet´in korku saçan sokaklarında barbarın gelişini beklemektedir. Conan serisinin 41.- 50. sayılarını toplayan elinizde tuttuğunuz bu ciltte genç Kimmeryalı´yı hem geçmişinden gelen bitmemiş bir hesaplaşma, hem de gezgin barbara önemli bir uyarı ulaştırmaya çalışan gizemli bir öksüz kovalıyor. Robert E. Howard´ın "Nergal´in Eli" adlı bitmemiş hikayesini uyarlayan Timothy Truman, bölümleri büyük bir başarıyla birleştirirken, Howard´ın efsanevi kahramanı olsun, hırsızlar, soylular, paralı askerler, büyücüler ya da iblisler olsun karakter uyarlamalarında ne kadar usta olduğunu da kanıtlıyor. Arjantinli çizer Tomas Giorello ise olağanüstü yeteneğiyle nefes kesici savaş sahnelerini tüm canlılığıyla gözler önüne seriyor, kahramanları sayfalardan taşırıp gerçek hayata taşıyor, çizgileri JD Mettler ile Jose Villarrubia´nın fırçalarıyla renkleniyor. "Truman, Howard´ın kullandığı aynı tarihi ve mistik kaynağa geri gidiyor ve onu Howard´ın yazmış olduğu hikayeyi genişletmek için kullanıyor. Sonuç olarak, Robert E. Howard´ın tarzını başarıyla yansıtıyor. Kan... ateş... akbabalar... ilerleyen ordular... Ölüm, çaresizlik, cesaret... Özetle, bir Conan macerasından beklediğiniz her şey." -ComicsBulletin.com (Arka Kapak)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963