scorecardresearch.com Conan Cilt: 5 Evdeki Dolandırıcılar Ve Diğer Hikayeler ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Conan Cilt: 5 Evdeki Dolandırıcılar Ve Diğer Hikayeler

Conan Cilt: 5 Evdeki Dolandırıcılar Ve Diğer Hikayeler

Yazar : Kurt Busiek

Sayfa Sayısı : 360

Yayınevi : Lal Kitap

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Vahşi Kimerya Boğası - Tepe Köpekleri - Bel´in Çocukları - Yine Efendi Olacaklar - Sessizce Denize Giderken - Sıçan Yuvası - Labirent - Tara - Teth´in Kulesinde - İki Büyücü ve Bir Cenaze - Kapıdaki Dolanrdırıcılar - Kızıl Ev, Kızıl Rahip - Çukurlarda Kaçış - Hayvana Karşı İnsan Robert E. Howard´ın Kimmeryalı Conan hikayeleri arasında belki de en bilineni "Evdeki Dolandırıcılar" ilk olarak Weird Tales´in Ocak 1934 sayısında yayınlandı. Şimdi, yazar Timothy Truman, çizerler Cary Nord ve Tomas Giorello elinizde tuttuğunuz bu ciltte barbar ile Kızıl Papaz´ın hikayesini daha önce hiç görmediğiniz bir biçimde çizgi romana aktarıyorlar. Conan, dararağacında asılmak üzere hücrede tutuklu beklerken Murillo adlı genç soylu bir teklifte bulunur: Kimmeryalı, hayatına karşılık tehlikeli politik düşman Kızıl Papaz Nabonidus´u öldürecektir. Ama kendilerini Nabonidus´un kaleyi andıran evinin labirent gibi koridorlarında bulan Conan ile Murilo´nun planları istedikleri gibi gitmez. Şimdi, bir dizi ölümcül tuzaktan ve peşlerindeki gizemli vahşi yaratıktan kurtulmalıdırlar. "Conan, barbarlıktan krallığa uzanan yolda, Truman ve Nord´un yetenekli ellerinde tekrar yaşam buluyor ve bizleri büyüleyici bir maceraya sürüklüyor." -Newsarama.com- (Arka Kapak)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963