scorecardresearch.com Conan Cilt: 2 Kasedeki Tanrı Ve Diğer Hikayeler ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Conan Cilt: 2 Kasedeki Tanrı Ve Diğer Hikayeler

Conan Cilt: 2 Kasedeki Tanrı Ve Diğer Hikayeler

Yazar : Kurt Busıek

Sayfa Sayısı : 230

Yayınevi : Lal Kitap

Tür : Çizgi Roman

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İçindekiler:
 • Savaş Alanında Doğan
 • Tavernada İki Nemedyalı
 • Şişkonun Ölümü
 • Kâsedeki Tanrı
 • Dul Bırakan
 • İçimdeki Şeytan
 • Thot-Amon´un Gazabı
 • Ormandaki Kurtlar
 • Edebiyat dünyasının en efsanevi barbarı Conan bu ciltte toplanan maceralarında sonradan en büyük düşmanı olacak güçlü büyücü Thoth-amon ile karşılaşıyor... Sık sık büyü ve kılıç efsanesinin yaratıcısı olarak anılan yazar Robert E. Howard ilk Conan öykülerini kaleme almadan önce pek çok fantezi çalışmaya imza attı. Şimdi, Eisner ödüllü yazar Kurt Busiek ve Eisner ödülüne aday olan Cary Nord bu şiirsel anlatıma tüm dünyada büyük başarı kazanan seriyle yeniden hayat veriyorlar. Bu ciltte toplanan Howard´ın "Kâsedeki Tanrı" öyküsünün uyarlamasını da içeren maceralar, Conan´ın kuzeyin mistik dehşetlerini geride bırakarak medeniyetin ihanetlerle dolu ağına ilerleyişini anlatıyor. Böylece Conan´ın yolu sefil sarhoşlar, entrikacı krallar ve acılı geçmişinde korkunç bir sır taşıyan kadın savaşçı Dul Bırakan Janissa ile kesişiyor. Ancak bunların hiçbiri, kendi antik, sonsuz karanlığından çıkarak korkunç doğaüstü güçleriyle Conan´ı tehdit eden Thoth-amon´un gelişiyle kıyaslanamaz!.. "Buisek, Nord ve Stewart´ın sahip olduğu sanatsal yetenekler, Conan´ın kılış kullanmadaki tutku, güç ve yeteneğini aratmıyor. Sevenleri için kaçırılmayacak bir dizi." - Wizard Magazine (Arka Kapak)

  YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963