scorecardresearch.com Çocuklara Yeni Maceralarıyla Red Kit -1 / Daltonlara Cici Baba ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çocuklara Yeni Maceralarıyla Red Kit -1 / Daltonlara Cici Baba

Çocuklara Yeni Maceralarıyla Red Kit -1 / Daltonlara Cici Baba

Yazar : Monique Reboh

Sayfa Sayısı : 88

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Büyük aşk yaşayan Dalton Ana, evlenemeye karar verdiğini her zamanki gibi hapishanede olan oğullarına bildirir. Daltonlar, düğüne gitmek üzere tünel kazar… Tünelin sonunda da Red Kit’i bulurlar! Aslında Red Kit’in kendilerini yasal izinle annelerine götüreceğini böylece öğrenen Daltonları mutlu anneleri ile sahtekâr bir cici baba adayı, Red Kit’i ise zaptedilmesi gereken bir Joe Dalton ile kanıtlanması gereken bir sahtekârlık beklemektedir…Her zaman dünya klasiği romanlar çizgi romana uyarlanacak değil ya. Bu sefer tam tersi bir uylarlama gerçekleşiyor. Bir çizgi roman klasiği Red Kit romana uyarlanarak karşımıza çıkıyor. Şimdiye kadar YKY tarafından otuzun üzerinde macerası yayınlanan Red Kit, Morris’in İzinde başlığıyla farklı maceralarıyla roman olarak okurlarıyla buluşuyor bu kez. Dizinin ilk kitabı Daltonlara Cici Baba’da, anne Dalton evlenmeye karar vermiştir ve tahmin edeceğimiz gibi hapishanedeki oğulları düğüne katılabilmek için tünel kazmaya başlarlar bile. Ancak tünelin ucunda karşılarına Red Kit çıkacaktır. Sanılanın aksine Red Kit onları yasal izinle düğüne götürmek için görevlendirilmiştir, ancak düğün sandıkları gibi hayırlara vesile olmayacaktır. Rintintin’in Laneti’nde ise, kahramanımız Red Kit yolunda ilerlerken birden dünyanın en aptal polis köpeği Rintintin ile karşılaşır. Zavallı hayvan pirelerden mustariptir. Red Kit’in dostu Düldül her ne kadar bunu istemese de Red Kit, Rintintin’i pirelerinden kurtarmak için en yaın kasabaya götürür. Ancak kasabada ABD başkanlık seçimi adaylarından ikisi seçmenleriyle buluşmaya bu kasabaya gelmişlerdir ve adaylardan General Custer, Rintintin’den ölümüne korkmaktadır.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963