scorecardresearch.com Cam Kent (Çizgi Roman) ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Cam Kent (Çizgi Roman)

Cam Kent (Çizgi Roman)

Yazar : Paul Auster

Sayfa Sayısı : 144

Yayınevi : TURKUVAZ YAYINCILIK

Tür : Çizgi Roman

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


"Quinn hayatta en çok yürümeyi severdi.
New York sonsuz adımlar labirentiydi…
… ve ne kadar yürürse yürüsün, o labirent ona hep kaybolmuşluk hissi verirdi.
Yürüyüşe her çıktığında kendini ardında bırakırdı sanki.
Kendini sokaklara atarak, kendini gören bir göze indirgeyerek düşünmekten kaçmayı başarabiliyordu.
Her yer birbirinin aynı oluyor ve en iyi yürüyüşlerinde kendini hiçbir yerdeymiş gibi hissedebiliyordu.
Hep bunu istemişti:
Hiçbir yerde olmamak.”

Çağdaş Amerikan edebiyatının en ünlü yazarı Paul Auster’ın tüm dünyada tanınmasını sağlayan Cam Kent adlı kitabı bu kez çizgi roman olarak okurlarla buluşuyor. Paul Auster, Paul Karasik ve Batman’in ünlü çizeri David Mazzucchelli’nin ortak çalışmasıyla ortaya çıkan bu çizgi roman, “Yüzyılın En iyi 100 Çizgi Romanı”ndan biri seçildi.En baştan söylemek gerek, olağanüstü bir çizgi roman uyarlaması var karşımızda. Kadro adeta bir yıldızlar karması; Paul Auster, Paul Karasik ve David Mazzucchelli’den söz ediyorum. Daha önce yayımlanmış öykü ve romanların çizgi roman uyarlamaları her zaman sıkıntılarla doludur. ancak Paul Auster’in aynı adlı öyküsünü, yazarın bizzat içinde bulunduğu ve Karasik ve Mazzucchelli gibi ustalardan oluşan ekip, bize yepyeni bir Cam Kent okutuyorlar. Cam Kent, tek bir kahramanın yaşadıklarıyla veya macerasının özetlenmesiyle anlatılacak bir uyarlama değil. Auster’in ‘dil’, ‘dil yaratma’ ve ‘yazma’ mefhumlarını sorguladığı eserlerinden biri olan Cam Kent, soyut fikirleri barındıran ve eğlenceli göndermelerle okurda birçok yeni fikirlerin kıvılcımını çakan bir metin. Karasik ve Mazzuchelli ise onu öyle bir uyarlamışlar ki, daha da zenginleşmiş her cümlesi, çizgi roman için her karesi! Yazının olmadığı yerde, okuru içine çeken ve Auster’in vermek istediği derinliği fersah fersah artırarak daha da etkileyici hale getiren bir uyarlama Cam Kent. Yazarın, yazarın yarattığı kahramanların, alt kimliklerin her fırsatta dile getirdiği üzere; ‘hiçbir yerde olmamaya’ dair etkileyici bir görsel anlatı. Cam Kent’i okuduktan sonra Auster külliyatını devirmek isteyeceksiniz…

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963