scorecardresearch.com Büyülü Rüzgar Cilt: 2 ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Büyülü Rüzgar Cilt: 2

Büyülü Rüzgar Cilt: 2

Yazar : Gianfranco Manfredi

Sayfa Sayısı : 294

Yayınevi : Lal Kitap

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Canavar - Ziyaretçimiz var! - Nihayet! Az kalsın bu toprakların insanlar ve tanrı tarafından unutulduğunu sanacaktım! - Tanrıdan yana endişem yok, ama insanlardan yana evet! - Sana tıngırdamaman gerektiğini söylemiştim Grace. Kötü niyetli kişileri buraya çekebilirsin! - Kadınlar! - Orada dur! - O ateş çubuğunu indirin bayan, elinizden bir kaza çıkabilir... (Kitabın İçinden) Bizon Kadın Whopi Bir süredir birlikte Büyülü Rüzgar´ın maceralarını okuor ve kızılderililerin yaşantısını izliyoruz. Pekiyi ama, kim bu Sioux´lar? Adları ne anlama geliyor? Bu hafta sizlere biraz Büyülü Rüzgar´ın hayatının akışını değiştiren bu kabile hakkında bilgi vermek istiyorum.. Tekumseh, Oturan Boğa, Black Hawk gibi cesur savaşçıları yetiştiren bu kabilenin asıl adı "Dakota" ama Yanktan dialektinde onlara "Nakota", Tetan dialektinde de "Lacota" diyorlar. Sioux adına gelince, kabileye bu ismi verenler düşmanları.. Şaşırdınız değil mi? Aslında Lakotalar kendilerine Sioux denmesinden pek hoşlanmıyorlar.. bir zamanlar savaştıkları Fransızların onlara taktığı bu isim "korkunç yılan" anlamına geliyor. (Arka Kapak) Uzun Bıçak - Küçük kunduz!... - Öldürülmüş ve kafa derisi yüzülmüş! Kim yapmış olabilir?! - Bunu mu arıyorsun, ihtiyar? - Çok yavaşsın! - Ooh... - Bu tür işler için yaşın geçmiş, ama cesaretini kaybetmemişsin... - Kafa derini yüzerek seni onurlandıracağım! Sonra da seni kargalara terk edeceğim! (Kitabın İçinden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963