scorecardresearch.com Birinci Rol: Manara Hp & Guiseppe Bergman (3. Kitap) ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Birinci Rol: Manara Hp & Guiseppe Bergman (3. Kitap)

Birinci Rol: Manara Hp & Guiseppe Bergman (3. Kitap)

Yazar : Milo Manara

Sayfa Sayısı : 56

Yayınevi : PARANTEZ YAYINLARI

Tür : Çizgi Roman

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İnkaların Eski Uygarlığı..
Güneş Uygarlığı..
İnkalar, güneş enerjisini kullanarak elektrik elde etmenin yolunu bulmuşlardı çoktan...
O sersem Pizarro İnka uygarlığını yerle bir ettiğinde çok karmaşık olan elektrik santrallerini de, her halde tapınak sanıp, yok etti..
Böylece güneşten yararlanmanın sırrı da İnkalarla birlikte yitip gitti..
En azından yakın zamana kadar böyle olduğu sanılıyordu! Bugünlerde güneş santrallerinin yapımı için oldukça ayrıntılı bir plan esrarlı bir biçimde ortadan kayboldu..
Bugünlerde, tam anlamıyla esrarlı bir biçimde, ayrıntılı planlarla birlite bir yayın ortalıkta dolaşıyor..
Buna göre güneş ışınlarından yararlanarak alabildiğine elektrik enerjisi üretebilecek santraller bugün de kurulabilir.
Bu da şu anlama geliyor: Bugünden itibaren bütün dünya çok ucuza sınırsız elektrik enerjisine sahip olabilecektir.
Kayıp bir çanta, güzel bir kadın ve bir Zenci prens.
Ve tabii Guiseppe Bergman..
Soluk soluğa bir macera..

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963