scorecardresearch.com Batman Öldüren Şaka ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Batman Öldüren Şaka

Batman Öldüren Şaka

Yazar : Alan Moore, BRIAN BOLLAND

Sayfa Sayısı : 64

Yayınevi : BAYKUŞ YAYINLARI

Tür : Çizgi Roman

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Toplam 64 sayfa olan Öldüren Şaka çizgi roman sektörünün en önemli yazarlarından biri olan Alan Moore tarafından yazılıp ve Brian Bolland tarafından çizilerek ABD''de ilk olarak 1988 yılında yayınlandı. Yayınlandığı tarihten bu yana Amerikan çizgi roman sektöründe 80?li yılların en kayda değer eserlerinden biri olarak görülen Öldüren Şaka ayrıca Batman kronolojisinin de kilometre taşlarından biri olarak kabul edilmekte. Yazılmış en iyi Joker hikayelerinden biri olan Öldüren Şaka''da hikaye birbirlerinin ezeli düşmanı olan iki ikon karakter Batman ve Joker''i temel alarak mantık ve delilik arasındaki ince çizgiye odaklanmakta.

Baykuş Kitap tarafından yayınlanan format 2008 yılında kitabın çizeri Brian Bolland tarafından yenilenmiş renklendirmeyi içermekte. Ünlü çizgi roman çizeri Tim Sale tarafından yazılmış önsöz, Bolland tarafından yazılmış sonsöz, daha önce Batman: Black & White serisinde yayınlanmış ve Bolland tarafından yazılıp çizilmiş "Masum Bir Adam (An Innocent Guy)" adlı kısa hikayenin renkli versiyonu ve de Bolland''ın Öldüren Şaka için yapmış olduğu çeşitli taslak çizimleri de ekler olarak ciltte yeralmakta.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963