scorecardresearch.com Atlantis Martin Mystere Yeni Seri Sayı: 65 Loa'nın Gücü İmkansızlıklar Dedektifi ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Atlantis Martin Mystere Yeni Seri Sayı: 65 Loa'nın Gücü İmkansızlıklar Dedektifi

Atlantis Martin Mystere Yeni Seri Sayı: 65 Loa'nın Gücü İmkansızlıklar Dedektifi

Yazar : Marco Deplano

Sayfa Sayısı : 98

Yayınevi : Lal Kitap

Tür : Çizgi Roman

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Paris´te bir kongre sırasında, Martin Mystêre ve Java, Profesör Francois Gallimard ve asistanı Marie ile karşılaşırlar Profesör garip bir şekilde ölür ama ertesi gün Marie onu havaalanında yanında karanlık bir adamla görür. Birlikte, profesörün doğduğu ve cesedinin gönderildiği haiti adalarına gitmektedirler marie, Martin ve Java, olayı aydınlatmak için Karaib ülkesinin başkentine giderler Haiti´de, Malamud adlı büyücünün gücünden yararlanan bir grup serseri, vudu ayinleri büyücüsü maman detour´un müridlerinin gözünü korkutmak için şiddete başvururlar... Marie ve Martin, profesör Francois´in bir arkadaşı Gaston Donatien´e rastlarlar ve bir uyuşturucu sayesinde insanların "Zombileştirildiğini" öğrenirler... Martin Java ve Gaston mezarı açıp, profesörün cesedine bakmak isterler ama orada başka birini bulurlar üçü polis tarafından tutuklanırken, Philippe de Malamud´un emrindeki kişiler tarafından dövülür... - Durun, soysuzlar! - Ses... Bu taraftan geldi! - Bakın! - Size Durun Dedim! (İçerikten)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963