scorecardresearch.com Atlantis Martin Mystere İmkânsızlıklar Dedektifi 22 On Şehir İçin On Bilmece ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Atlantis Martin Mystere İmkânsızlıklar Dedektifi 22 On Şehir İçin On Bilmece

Atlantis Martin Mystere İmkânsızlıklar Dedektifi 22 On Şehir İçin On Bilmece

Yazar : Enrico Bagnoli

Sayfa Sayısı : 98

Yayınevi : Lal Kitap

Tür : Çizgi Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Hafızasını kaybeden bir kız, Martin´in evine sığınır. Bilinmeyen bir dilde konuşmaktadır kız, Kral Süleyman´ın eşi saba Kraliçesi Belkıs´ın anılarına ve güneş tanrıçası Shams´ın gücüne sahiptir. Martin ve Java, kızı bir zamanlar Saba Krallığının hüküm sürdüğü Profesörü Ezechıa da vardır. Sahibine inanılmaz güçler vereceği söylenen "Shamslahdi"ni ele geçirmek isteyen Ulad Balcer adlı zengin iş adamı da onların peşindedir. Balcer zaten Lahdin yarısını daha önce ele geçirmiştir, diğer parçasını da kızın yardımıyla bulacağına emindir. Martın´in tanımadığı kız, aslında sahip olduğu psişik güçlerinden yararlanmak için bu iş adamı tarafından kaçırılmış ama sonra onun pençelerinden kurtulmayı başarmıştır. Kızın dedesi Stefan Ossoweıckı de, bir zamanlar bu adamın babası için çalışmıştır. Kız ile Java arasında derin, duygusal bir bağ kurulur... (giriş)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963