scorecardresearch.com Aşk Yolunda ve Tüm Çizgi Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Aşk Yolunda

Aşk Yolunda

Yazar : Henri Gougaud

Sayfa Sayısı : 189

Yayınevi : CAN YAYINLARI

Tür : Çizgi Roman

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Aşk Yolunda, 1348 yılının ilkbaharında, veba salgınının pençesindeki Avignon kentinde geçiyor. Anlatıcı rolündeki Mathieu, salgını tüm acımasızlığıyla yaşayan bir delikanlı. Salgından önce Avignon daki bilge Aventin Usta nın çırağı olan, ona büyük bir hayranlıkla bağlanan Mathieu, veba salgınında kızkardeşi dışında ailesinin bütün üyelerini yitirir. Yöredeki Yahudiler, kuyunun suyunu zehirlemekle suçlanırken, Aventin Usta da vebanın kaynağı olarak görülen Yahudilerin tarafını tuttuğu gerekçesiyle köylüler tarafından linç edilir.
  Umarsız kalan genç Mathieu, oradan ayrılmak istemese de, kızkardeşi Angele ve gezgin ozan Bernard, kendilerini kurtarmak için onu da alıp Avignon u terkederler. Yol boyunca inanılması güç olaylara tanık olan ve bir manastırda ele geçirdikleri olağanüstü öykülerle dolu kitabın yazarının peşine düşen gençlerin yolculuğu mistik bir arayışa dönüşür. Genç Mathieu, her zaman geçerli olan bir gerçeği, toplumun yaşadığı korkuların bedelini masumların ödediğini dehşetle öğrenirse de bu ilginç yolculuğun sonunda ummadığı bir şeyle karşılaşacaktır. Şiirsel ve son derece akıcı bir dille yazılmış Aşk Yolunda, okurları Ortaçağın bilinmeyen sayfalarına götürüyor, gerçekdışı, masalsı ve düşsel bir dünyada gezdiriyor. Aşk Yolunda, besteci ve yorumcu olarak adını duyuran, Fransız edebiyatında düşlerle gerçeklerin iç içe geçtiği romanlarıyla ünlenen Henri Gougaud nun Türkçe deki ilk romanı.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963