scorecardresearch.com Don Juan Ve Cinsel Enerji Sanatı ve Tüm Cinsellik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Don Juan Ve Cinsel Enerji Sanatı

Don Juan Ve Cinsel Enerji Sanatı

Sayfa Sayısı : 264

Yayınevi : SÖZ YAYIN

Tür : Cinsellik

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • “Dünya Tanımları”mız, “Kişisel Yaşam Senaryoları”mız: (Dünya bir beyaz perde, biz ona zihnimizdeki bilinçli – ya da çoğu kez- bilinçsiz senaryolarımızı yansıtırız. Bu, bakar-körlüktür. Oysa, kendimizi de, dünyayı da olduğu gibi algılayabilmemiz olasıdır. Unutmayın! Her an bir başlangıç anıdır!) Nevzat Erkmen kendi Tinsel-Tensel Yolculuğu boyunca 1956’dan bu yana özümsediği, ABD’de Psikanaliz, Erotoloji, Anlambilim, Geştalt Terapisi ile Doğu Öğretileri (Zen, Yoga, Taoculuk, Eski Meksika Şamanlarının sonuncusu don Juan’ın öğretileri) üzerinde çalışmalardan sonra, şimdi de Türkiye’de. Çocuklar, Gençler, Orta Yaşlılar, İleri Yaşlılar ile uygulamalı “bireysel” ve “workshop-grup” çalışmaları yapmakta. Bu Seminer ve Workshoplar sizlere, · Batı’nın “Geştalt Yaklaşımı” ile · Doğu’nun “Zen Öğretisi”ni, ve · “Eski Meksika Şamanlarının sonuncusu Don Juan’ın, öğrencisi Carlos Castaneda’nın 12 kitabı ile Florinda Donner’in Rüyacı ve Merylin Tunneshende’nin bu kitabı aracılığıyla bizlere aktardığı Güney Amerika Tolteclerinin Bilgelikleri”ni kaynaştırarak sunuyor.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963